Отримай відповідь: чи може двірник вручати повістку про мобілізацію

Отримай відповідь: чи може двірник вручати повістку про мобілізацію

Як відомо, в Україні почалась нова хвиля мобілізації. Хтось іде у військкомати з доброї волі, когось відправляють примусово, а хтось ухиляється від повісток.

Читачі запитали Vgorode.ua: а хто повинен приносити повістку? Наприклад, деякі двірники скаржаться, що повістки змушують приносити саме їх, а також просити розписуватися за отримання батьків призовників.

Ми дізналися, як усе має бути по закону.


Відповідає юрист

 

Євген Кузьмін, адвокат 

У законодавстві України немає чіткого порядку вручення повісток у військкомат і зазначення осіб, які мають право їх вручати. Згідно зі ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зазначено, що "військовозобов'язаний з'являється у військові частини або на збірні пункти військових комісаріатів в строки, зазначені в отриманих ним документах". Тобто порядок дії військовозобов'язаного такий:

- спочатку отримати особисто один з наступних документів: мобілізаційне розпорядження, повістку або розпорядження військового комісара;

- з'явитись у військкомат.

Якщо повістка передана друзям, родичам або просто залишена у двері - це не буде вважатися належним повідомленням військовозобов'язаного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 29 січня

Трамвайний маршрут № 2 тепер з інформаційними табло

У Львові багатодітна мати викинулась з 9-го поверху