Музей визвольної боротьби України

Музей визвольної боротьби України

Музей визвольної боротьби України — самостійний відділ Львівського історичного музею, що представляє історію визвольних змагань українського народу у ХХ ст.

Урочисте відкриття Музею відбулося 13 жовтня 2012 року, у дні відзначення 70-річчя Української Повстанської Армії.

Музей розташований у будинку колишнього Стрілецького товариства по вулиці Лисенка 23-а, в південній частині мальовничого Регіонального парку "Знесіння". Саме в приміщенні Стрілецького товариства, відомого також як "Куркове братство", у 1868 р. відбулись установчі збори товариства "Просвіта", а 10 березня 1869 р. організовано перший у Львові Шевченківський концерт.

Експозиція Музею у хронологічній послідовності розкриває основні етапи боротьби за Самостійну Соборну Українську  Державу, і охоплює період від кінця ХІХ – до початку 90-х рр. ХХ ст.

У першому та другому залах висвітлений перший етап боротьби за суверенність українських земель, починаючи від спортивно-гімнастичних молодіжних організацій "Сокіл" та "Січ", основна мета яких була у вихованні фізично здорової та національно свідомої української молоді Галичини та Буковини.

На карті поширення сокільських філій-гнізд в Західній Україні, складеній у 1913 році, наглядно представлено масштабність цього руху серед українського суспільства. Унікальні музейні пам'ятки висвітлюють формування та бойовий шлях Леґіону Українських Січових Стрільців – першої української військової формації у ХХ ст.  Світлини, документи, фрагменти зброї піднятої в районі боїв УСС на горі Маківка, яскраво розкривають історію УСС.

ДЕ, КОЛИ І ВАРТІСТЬ
Коли:
1 квітня 2019 - 31 березня 2021, 10:00
Адреса:
вул. Лисенка, 23а
Телефон:
+38 (032) 235-78-86
Ціна:
Від 30 грн. до 110 грн.