Які податки за житлову площу платитимуть львів’яни в 2015 році

Які податки за житлову площу платитимуть львів’яни в 2015 році

фото з сайту www.fainaidea.com

 

До 1 липня поточного року фіскальні органи Львівщини підготували податкові повідомлення про сплату податку на нерухомість.

Такі рішення фіскальної служби з платіжними реквізитами прийдуть до 2667 платників податків за місцем їх прописки.

Суми податків були розраховані виходячи з даних Державного реєстру речових прав на нерухомість, до якого вносили інформацію про об’єкти нерухомості ще з 2013 року. 

У цьому році фізособи платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельного наділу, за 2014 рік. Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту отримання квитанції.

З 1 липня українці почнуть отримувати квитанції на оплату податку на нерухомість. У 2014 році за зайві квадратні метри заплатять не всі.

У 2014 році новий податок торкнеться тільки власників великих будинків і квартир. 


За що заплатимо в 2015 році

У 2015 році українці заплатять за нерухомість, якою володіли в 2014 році. Тобто, якщо нерухомість була придбана в 2015, податок за неї доведеться заплатити в 2016-му.


За яку площу нараховуватиметься податок

Оподатковується площа будинків - більше 250 кв. м, квартир - більше 120 кв. м, і більше 370 кв. м - загальна площа (для квартир і будинків). Якщо площа нерухомості менше зазначеної, власник звільняється від оплати податку.

У 2014 році податок буде стягуватися і з житлової, і з загальної площі. З 1 січня по 31 березня 2014 оподатковується житлова площа, а з 1 квітня по 31 грудня 2014 року - спільна.

При розрахунку житлової площі враховується тільки сума площі кімнат, а при розрахунку загальної - сума всіх приміщень - терас, балконів, веранд, коморах. Такі приміщення рахуються з знижувальними коефіцієнтами: для лоджій - 0,5, для балконів і терас - 0,3, для веранд і холодних комор - 1,0.


Куди платити

Оплата податку буде проводитися за місцем реєстрації, незалежно від територіального розміщення нерухомості.


Хто має право на пільги

Звільняються від оплати податку громадяни, які володіють площею, меншою пільгової норми. Також не оподатковується житло, яке знаходиться в зоні відчуження, житлова нерухомість дитячих будинків сімейного типу, нерухомість, яка належить багатодітним або малозабезпеченим сім'ям.


Як оподатковується нерухомість у спільній власності

Якщо нерухомість належить двом власникам на правах спільної часткової власності, то платити повинен кожен з них. При цьому, пільга розраховується на кожного з платників податків. Якщо площу не розділена в натурі, то платити буде один із власників за обопільною згодою. Якщо власників декілька, то кожен платити за свою частину нерухомості.


Скільки треба платити за дачі

Власники дачних будинків звільняються від сплати податку, якщо їм належить один такий об'єкт. Якщо дачних будинків кілька, то в податкову інспекцію за місцем реєстрації необхідно подати заяву, і вказати, за який будинок власник не платитиме податок, решта будинків оподатковуються.


В який термін сплатити квитанції

Платити квитанцію необхідно протягом 60 днів. В іншому випадку нарахують штрафи за прострочення: до 30 днів - 10%, більше - 20%.

Джерело: domik.ua

Львів у новинах:

Де у Львові не буде світла сьогодні: перелік адрес 

Міжнародну дорогу Західний обхід Львова відкрили для проїзду 

Синоптики попереджають про грози та спеку