ЗНО-2015: новації та зміни

ЗНО-2015: новації та зміни

фото: news.guru.ua

Vgorode з'ясував, які зміни відбудуться у порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році.

1. ЗНО буде проводитись з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії,хімії, фізики, англійської, німецької, французької, російської, іспанської мов.

 Всесвітню літературу та всесвітню історію з переліку прибрали.

2. Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

3. Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено "пороговий бал", тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають "поріг", не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від "порогового бала", отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

4. З предметів українська мова і література та математика тестування має бути двох рівнів складності (базового та поглибленого). 

Базовий рівень складається лише з тестових питань. Поглиблений включатиме блок тестових питань і описових завдань. Освітяни наголошують, під час реєстрації на ЗНО учасники повинні уважно ознайомитись, який рівень складності вимагає та чи інша спеціальність, оскільки вузи самостійно це визначатимуть.

5. Кожен учасник має право пройти тестування не більше, ніж з чотирьох предметів під час проведення ЗНО. 

6. При зарахуванні абітурієнтів братимуть до уваги результати ЗНО, отримані лише у рік вступу. Тобто, сертифікати ЗНО не можна буде використовувати у наступні роки, а також не можна подавати документи із сертифікатами попередніх років.

Освітяни також нагадують, що з 1 листопада до 15 грудня триватиме онлайн- реєстрація для проходження пробного ЗНО. Пробне тестування відбуватиметься 21 та 28 березня 2015 року. 

За матеріалами testportal.gov.ua