У Львові ветерани приносять квіти До Меморіалу радянським воїнам

У Львові ветерани приносять квіти До Меморіалу радянським воїнам

фото: Роман Балук zik

 

 На Марсове поле у Львові зранку 9 травня приходять ветерани і родичі загиблих у Другій світовій війні та несуть квіти до Меморіалу воїнам радянської армії. Про це інформує zik.ua.

88-річний ветеран війни Борис Вакуленко розповів, що кожного року приходить на це місце, щоб вшанувати загиблих побратимів. Сам він воював на Далекому Сході, але вся родина воювала з німецькими нацистами, а брат дійшов до Берліна.

"Кожен рік, поки ноги носять, будемо ходити сюди і вклонятися нашим солдатам", – сказав він.

Ветеран розповів, що для нього цей день поза політикою: "Для мене це і радість, і сльози, і пам’ять".

Щодо нинішньої війни на Донбасі він зазначив: "Це не ми розв’язали цю бойню. Ми знаємо хто. А наші хлопці там гинуть".

54-річна Надія Пугач розповіла, що також приходить щороку покласти квіти на Марсове поле. Її дід воював у радянській армії і загинув під час Другої світової. Їхня сім’я лише рік тому дізналась, що він похований у Польщі. Говорячи про це, жінці важко стримувати сльози.

"Я відчуваю, що для мене це дуже болючий день. І хоч сама я не бачила війни, але уявляю, що вони пережили", – сказала пані Надія.

Також вона зазначила, що не розуміє червоних прапорів, бо для неї вони асоціюються з кров’ю, але розуміє комуністів, які також сюди приходять.

"Для мене не має значення, комуніст, чи не комуніст, і якою мовою хто говорить. Для мене всі люди є люди і на фронті гинули різні нації", – сказала жінка.

Голова Львівської міської ради ветеранів Організації ветеранів України Олександр Грубий заявив, що в Україні не має сім’ї, якої би не торкнулись жахи війни, то не святкувати дня перемоги вони просто не можуть.

"Ми врятували світову цивілізацію, врятували незалежність України і народів Радянського Союзу. Для нас це свято зі сльозами на очах", – сказав він.

Ситуація на Марсовому полі сьогодні спокійна.

О 10.00 тут відбулась коротка панахида за загиблими. Загалом, зібралось кілька десятків людей, переважно літнього віку.

Периметр Марсового поля патрулюють правоохоронці. Також помітно у камуфляжній формі представників громадських формувань, які, як декларували раніше, також стежать за дотримання громадського порядку.

Заходи продовжаться на Пагорбі Слави.

https://youtu.be/UFJ3nhSoFLE

Львів у новинах:

Перший конфлікт у Львові: георгіївську стрічку розтоптали ногами 

У Львові водій ВМW влетів в огорожу і покалічився 

У Львові на два дні перекриють рух транспорту на одній з вулиць