Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 31 грудня

Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 31 грудня

Добрий ранок, Львів! Кожен день у цьому розділі журналісти Vgorode розповідають вам цікаві ранкові новини та іншу важливу інформацію.

Курс валют: курс долара від НБУ - 15,76 грн, середній комерційний курс купівлі долара у банках - 16,03 грн, продажу - 16,38, середній комерційний курс купівлі євро у банках - 19,29 грн, продажу - 20,14 грн.

Вартість бензину: середня ціна на бензин А-95 у Львові сьогодні - 17,28 грн за літр, А-92 - 16,95.

Погода: сьогодні у Львові хмарно та невеликий сніг, вдень до -10, вночі до -12 морозу, вдягайтесь тепліше.

Ситуація на дорогах: затори у Львові - 4 бали, місцями ускладнення.У Львові влаштували майстер-клас для переселенців із Донбасу

У Львові переселенцям із Донбасу влаштували майстер-клас із приготування різдвяних страв. Ґаздині закатали рукава і відкрили таємниці святкового стравопису, розповів телеканал СТБ. Біженці вперше побачили різдвяну шопку й дізналися, якою має бути справжня кутя.


Львівські науковці зібрали майже 40 тисяч гривень для бійців АТО

Сьогодні вони передали ці гроші на купівлю тепловізора, повідомляє Львівська Хвиля. До цього долучились Сотня Юрія Вербицького, Інститут фізики конденсованих систем, Інститут прикладних проблем механіки і математики імені Я. С. Підстригача, Відділ сейсмічності Карпатського регіону та Інститут геології і геохімії горючих копалин.

- Ми закликали установи Академії наук, які є у Львові, в черговий раз зібрати кошти на підтримку АТО. Ми знали, що “Львівська Хвиля” зараз збирає гроші на тепловізор. Ми закликали колег здати 5% від місячної заробітної плати, але я знаю, що люди давали значно більше. Отже, якщо бути точними, то ми зібрали 37 205 гривень, - розповів заступник директора інститут прикладних проблем механіки Володимир Пелих.


Іконописець зі Львова Андрій Майовець провів майстер-клас у Празі

Український іконописець зі Львова Андрій Майовець провів майстер-клас зі старовинного іконопису в Празі, використовуючи традиційні фарби і матеріали, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Андрія , український іконопис має коріння у Візантії, але вбирає в себе й авангардні тенденції 21-го століття.


Вранці Львів від снігу очищало 52 одиниці техніки

На "гарячій" лінії міста повідомили, що станом на ранок у Львові працювало 52 одиниці снігоприбиральної техніки. 

Використано 135 м куб піско-соляної суміші, інформує прес-служба ЛМР. 


Польський телеканал записав новорічний концерт у Львові

Вперше в історії польського телебачення новорічну програму зняли в Україні. На польському телеканалі "Polonia" увечері 31 грудня у прайм-тайм транслюватимуть концерт із Львівської опери, пише ZAXID.NET.

- Цей концерт – це дар серця поляків вам, українцям, і полякам, які мешкають в Україні. Повірте, до цієї події долучилося дуже багато людей, аби вперше в історії записати новорічний концерт в Україні. Бо поляки нині дуже цікавляться тим, що відбувається в Україні, ми дуже вболіваємо за вас, і артисти можуть це виразити краще, ніж політики, – розповів директор телеканалу "Polonia" Лукаш Кардас.

У зйомках взяли участь симфонічний оркестр Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької, солісти Львівської опери Роман Трохимук та Людмила Осташ, а також польські співаки Йоанна Вось, Марцін Броніковський та Анна Юркштовіч.


Вчимо львівську разом