Пізнаємо невідомий Львів: будинок-кросворд, Пікассо в трусах, пам ятник рюкзаку

Пізнаємо невідомий Львів: будинок-кросворд, Пікассо в трусах, пам'ятник рюкзаку

У Львові дуже багато цікавих та відомих місць, які відвідують, мабуть, усі туристи. Але є у місті і інші цікавинки які варто подивитись. Будинок-кросворд, майже невідомі дворики, нестандартні пам'ятники та навіть покинутий палац — Village зібрав маловідомі місця Львова, про які не згадують офіційні путівники.

 


Двір-музей СРСР

Місцеві жителі вже не пам'ятають, хто першим почав приносити сюди артефакти радянської епохи, але зараз двір нагадує склад театрального реквізиту. В імпровізованому музеї під відкритим небом виставлені бюсти Леніна, старі меблі, вивішені репродукції популярних у радянський час картин і тематичні плакати. Кількість експонатів постійно збільшується.

Де знайти: вул. Князя Лева, 3


Двір загублених іграшок

Навпроти музею радянської спадщини знаходиться ще один незвичайний двір. Тут зберігаються ляльки, плюшеві ведмеді, брязкальця, садові гноми, пластмасові Карлсони та інші іграшки. Антураж створює містичну атмосферу. За словами місцевих жителів, виставлена на загальний огляд колекція належить одному з мешканців. Про існування цього двору знають навіть не всі львів'яни.

Де знайти: вул. Князя Лева, 3


Довгий прохідний двір

Прохідний двір довжиною кілька десятків метрів з'єднує площу Ринок з вулицею Івана Федорова. У тутешніх кам'яних дверних порталах є невеликі виїмки. Раніше в них перебували мезузи - згортки, виготовлені зі шкіри кошерних тварин, з текстами молитов. Такі виїмки збереглися і біля будинків на Руській і Староєврейській вулицях як пам'ять про єврейську культуру довоєнного Львова.

Де знайти: площа Ринок, 8


Двір Театру юного глядача

Старі ляльки, величезні метелики, мітли і маски: колись все це було частиною декорацій дитячих вистав, сьогодні це велика абстрактна аплікація. Її створили співробітники театру, а болгарські вуличні художники Микола Божинов (Nikolay Bozhinov) і Вікторія Георгієва (Victoria Georgieva) прикрасили територію театру своїми малюнками.

Де знайти: вул. Гнатюка, 11


Галерея під відкритим небом

Одне з найновіших арт-просторів розташоване в центрі, у дворі біля площі Ринок. "Щось цікаве" - це єдина галерея під відкритим небом у Львові. Тут можуть виставляти свої роботи молоді художники, експозиції часто змінюються. Крім виставок, в "Щось цікаве" проводять майстер-класи та акустичні концерти. Тут також є лавка з виробами ручної роботи.

Де знайти: площа Ринок, 13


Покинутий палац

Палац Бесядецьких був побудований в XVIII столітті. Сьогодні, незважаючи на центральне розташування і нестандартну еклектичну архітектуру, будівля занедбана. Пам'ятник історії без належного догляду швидко старіє, і поглянути на нього варто хоча б тому, що іншого випадку може не представитися.

Де знайти: Галицька площа, 10


Перше трамвайне депо

Ангари ремонтного трамвайного депо були побудовані ще в кінці позаминулого століття. З тих пір технічна база і зовнішній вигляд підприємства не дуже змінилися. Майстри, як і колись, використовують деякі інструменти часів Австро-Угорської імперії, а тутешній довоєнний генератор подає енергію для трамвайної мережі на цілий район. В основному ангарі вражають зводи висотою близько 6 метрів, скляний дах і дерев'яна бруківка. У депо проводяться виставки сучасного мистецтва і концерти.

Де знайти: перетин вулиць Коперника, Гвардійської та Сахарова


Будинок-кросворд

Якщо рухатися по вулиці Коперника від центру, можна вийти на вулицю Сахарова і відшукати арт-об'єкт нової частини Львова. На стіні однієї з багатоповерхівок зображений кросворд заввишки 30 і завширшки 18 метрів. Питання до кросворду і відповіді на них написані на самій будівлі. 

Де знайти: вул. Сахарова, 82


Пам'ятник "Пікассо в трусах"

Приїжджим розповідають, що з одного львівського закладу засновник кубізму Пабло Пікассо вийшов в одних трусах і босоніж. Саме в такому вигляді художника зображує скульптура, встановлена декілька років тому біля однойменного клубу. Бронзовий Пікассо задумливо курить цигарку, кінчик якої сяє червоним полум'ям.

Де знайти: вул. Зелена, 88


Пам'ятник рюкзаку

У дворі географічного факультету Львівського університету з'явився пам'ятник рюкзаку. Подібний існує тільки в Будапешті. Висота металевої екіпіровки більше метра. Пам'ятник розташований на постаменті, біля нього стоять стенди, які розповідають про еволюцію туристичних рюкзаків.

Де знайти: вул. Дорошенка, 41


Вулиця з кількома назвами

Починаючи з 2006 року у Львові проходить фестиваль "КіноЛев". У фестиваля з'явилася своя традиція - до офіційної назви Архівної вулиці стали щорічно додавати ім'я того, кому присвячений черговий фестиваль. Тепер вулиця, крім основної, має ще багато назв: Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнко та Параджанова. Відповідні таблички вішають на одній з будівель короткою Архівної вулиці.

Де знайти: вул. Архівна (між вулицями Братів Рогатинців та Валовою)

За матеріалами The Village.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Все, що потрібно знати: 8 мобільних додатків, які допоможуть у Львові

Різдвяний настрій: 25 фото святкового Львова з Інстаграму

Куди піти у Львові на цьому тижні: найважливіші події.

Де знайти невідомі цікавинки Львова