Освіжи Instagram: ТОП місцин Львова, про які не знають туристи

Освіжи Instagram: ТОП місцин Львова, про які не знають туристи

Маловідомі місця Львова, про які не згадують путівники

Усім Львів відомий у першу чергу найсмачнікою кавою, шоколадом та красивою архітектурою. Тут дуже багато цікавих та відомих місць, які відвідують усі туристи. Але є у місті і такі цікавинки, про які відомо не всім львів'янам. VG Львів зібрав маловідомі місця Львова, про які не згадують офіційні путівники.


Двір загублених іграшок

Дворик покинутих іграшок

Дворик покинутих іграшок

Тут ви зустрінете Кота в чоботях, Карлсона і гномів, ляльок і козаків, трансформерів і ведмедиків. Усі іграшки різні: пластмасові, гумові, плюшеві. Крім забавок, є дерев’яні лижі, рахівниця, старий глобус, гойдалки, каруселі, пісочниця. Зібрав і зберігає цю незвичайну колекцію місцевий львів'янин. У старих сервантах та на поличках розмістили забавки, неподалік стоять вазони з квітами, на стінах висять картини. Колекцію постійно поповнюють відвідувачі.

Де знайти: вулиця Князя Лева, 3


Довгий прохідний двір

Довгий прохідний двір у кам'яниці Бернатовичівській

Довгий прохідний двір у кам'яниці Бернатовичівській

Прохідний двір довжиною кілька десятків метрів з'єднує площу Ринок з вулицею Івана Федорова. У тутешніх кам'яних дверних порталах є невеликі виїмки. Раніше в них перебували мезузи - згортки, виготовлені зі шкіри кошерних тварин, з текстами молитов. Такі виїмки збереглися і біля будинків на Руській і Староєврейській вулицях як пам'ять про єврейську культуру довоєнного Львова.

Де знайти: площа Ринок, 8


Двір Театру юного глядача

Двір Театру юного глядача

Двір Театру юного глядача

Старі ляльки, величезні метелики, мітли і маски: колись все це було частиною декорацій дитячих вистав, сьогодні це велика абстрактна аплікація. Її створили співробітники театру, а болгарські вуличні художники Микола Божинов (Nikolay Bozhinov) і Вікторія Георгієва (Victoria Georgieva) прикрасили територію театру своїми малюнками.

Де знайти: вулиця Гнатюка, 11


Галерея під відкритим небом

Дворик

Дворик "Щось цікаве"

Одне з найновіших арт-просторів розташоване в центрі, у дворі біля площі Ринок. "Щось цікаве" - це єдина галерея під відкритим небом у Львові. Тут можуть виставляти свої роботи молоді художники, експозиції часто змінюються. Крім виставок, у "Щось цікаве" проводять майстер-класи та акустичні концерти. Тут також є лавка з виробами ручної роботи і кав'ярня. 

Де знайти: площа Ринок, 13


Покинутий палац

Палац Бесядецьких

Палац Бесядецьких

Палац Бесядецьких був побудований в XVIII столітті. Сьогодні, незважаючи на центральне розташування і нестандартну еклектичну архітектуру, будівля занедбана. Пам'ятник історії без належного догляду швидко старіє, і поглянути на нього варто хоча б тому, що іншого випадку може не представитися.

Де знайти: Галицька площа, 10


Перше трамвайне депо

Старе львівське трамвайне депо

Старе львівське трамвайне депо

Ангари ремонтного трамвайного депо були побудовані ще в кінці позаминулого століття. З тих пір технічна база і зовнішній вигляд підприємства не дуже змінилися. В основному в ангарі вражають зводи висотою близько 6 метрів, скляний дах і дерев'яна бруківка. Тут проходять цікаві події типу концертів електронної музики, інсталяцій сучасного мистецтва, модних показів та виставок ретро автомобілів.

Де знайти: вулиця Дмитра Вітовського, 57


Будинок-кросворд

Львівський будинок кросворд

Львівський будинок кросворд

Житловий будинок у Львові, на фасаді якого намальований кросворд висотою 30 метрів. У кросворді закодовано імена видатних діячів живопису та архітектури, а слова-розгадки вписані у квадратики спеціальною фарбою, яку не видно вдень, але видно у вечірній час.

Де знайти: вулиця Сахарова, 82


Пам'ятник "Пікассо в трусах"

Пам'ятник Пікассо у Львові

Пікасо в трусах можна зустріти біля входу в однойменний нічний клуб, який носить прізвище знаменитого художника-кубіста/сюрреаліста – Пабло Пікассо. А в трусах, мовляв, він тому, що завітавши у це місто, Пікассо дозволив собі вийти з одного львівського закладу напівголим, покурити, і вернутися назад. От і все, таким його вирішили запам'ятати львів'яни: домашнім і без комплексів.

Де знайти: вулиця Зелена, 88


Пам'ятник наплічнику

Пам'ятник наплічникові

Пам'ятник наплічникові

Пам’ятник наплічнику у Львові встановили 14 травня 2012 року як символ "вірного супутника" всіх географів. Фігура вироблена із металу і має натуральну величину: висота становить 90 см, а ширина – 50 см. До наплічника також прикріплені туристичні черевики, килимок, спальний мішок і, навіть, мушля. До того ж, скульптура увійшла у Книгу рекордів як перший в Україні пам’ятник наплічнику.

Де знайти: вулиця Дорошенка, 41


Вулиця з кількома назвами

Вулиця Архівна має ще низку назв

Вулиця Архівна має ще низку назв

Насправді ця вулиця має свою назву на карті - Архівна. Вона є найкоротшою вулицею Львова, її довжина 40 метрів. У Львові є традиція, кожен раз коли закінчується фестиваль "КіноЛев" на вулиці Архівній, щорічно додають нову табличку з новою назвою вулиці. Нова назва залежить від того, кому присвячено черговий фестиваль. Зараз вулиця, окрім Архівної, має такі назви, як Берґмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова, Чапліна і Тарковського.

Де знайти: вулиця Архівна

Де знайти невідомі цікавинки Львова