Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 19 січня

Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 19 січня

Добрий ранок, Львів! Кожен день у цьому розділі журналісти Vgorode розповідають вам цікаві ранкові новини та іншу важливу інформацію.

Курс валют: курс долара від НБУ - 15,87 грн, середній комерційний курс купівлі долара у банках - 15,85 грн, продажу - 16,38, середній комерційний курс купівлі євро у банках - 18,39 грн, продажу - 19,23 грн.

Вартість бензину: середня ціна на бензин А-95 у Львові сьогодні - 17,07 грн за літр, А-92 - 16,70.

Погода: сьогодні у Львові буде хмарно та невеликий дощ, вдень до +2 тепла, вночі до 0. 

Ситуація на дорогах: затори у Львові - 3 балів, місцями ускладнення.На Водохреще у Львові виступить Різдвяний вертеп з Донбасу

Сьогодні, 19 січня, о 16:00 у Львові на Різдвяному Ярмарку виступить вертеп від переселенців з Донбасу. Організатору вертепу довелось втікати з рідного дому, розповідає 032.ua.

- Цих неймовірних людей навколо себе згуртував отець Тихон Кульбака, який змушений був втекти з Донецька після двотижневого полону. Прийдіть і підтримайте їх у понеділок! Для них це дуже важливо, - розповіли організатори акції.


Український інженер спроектував вітроустановку, яка може забезпечити електрикою і питною водою воїнів у зоні АТО

Пересувна вітроустановка в робочому положенні. Фото: EcoTown.com.ua

Пересувна вітроустановка в робочому положенні. Фото: EcoTown.com.ua

Триваючі військові дії на сході України і настання холодів показали масу невирішених питань в організації побуту військових. Через це дніпропетровський інженер Станіслав Гусак розробив для військових новий варіант вітроустановки, яка повинна забезпечити вояк електроенергією та  гарячою водою, пише EcoTown.

Як альтернативні джерела теплової енергії на передовій можуть використовуватися вітроустановки, що виробляють електроенергію, яка в подальшому перетворюється в теплову енергію води.

Наявність на позиції військового підрозділу  цього автономного джерела електричної енергії, дозволить значно покращити вирішення побутових питань військовослужбовців і знизити обсяги доставки необхідних вантажів підрозділу. Така установка вирішує відразу декілька важливих питань: питання опалення, питання гарячого водопостачання, питання забезпечення підрозділів водою.


Львівські монахи-актори привезуть до Луцька нову виставу

Фото: osbm.info

Фото: osbm.info

Львівський монаший театр "В каптурах" привезе до Луцька свою нову виставу. Усіх охочих запрошують 21 січня о 18:00 в Палац культури Луцька. Вхід - вільний.

Брати-монахи Василіянського Інституту Філософсько-Богословських студій імені Митрополита Йосифа Вельямина Рутського підготували чудову виставу під назвою “Крізь сон”, яку вони поставили за мотивами Чарльза Діккенса “Різдвяна історія". Про це пишуть Волинські новини.

- Поринаючи у сон, головний герой згадує різноманітні моменти зі свого життя. Пригадує людей, які творили історію його буття, дотепні шкільні історії, вуличне життя, втрату батька. Закам’яніле серце поволі починає відчувати тепло Різдвяного періоду. Насичена подіями вистава, збагачена музичним супроводом, звеличена веселою колядою, примушує людське серце радіти і сумувати, плакати і відчувати щастя, призадуматися і зробити висновки, - зазначають актори.

У репертуарі монашого театру "В каптурах" - постановки "А ти впевнений?", "Містерія Надії", "Оскар і рожева пані", "Драбина Якова", "Різдво родини Куп’єлло".


Вчимо львівську разом