Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 4 лютого

Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 4 лютого

Добрий ранок, Львів! Кожен день у цьому розділі журналісти Vgorode розповідають вам цікаві ранкові новини та іншу важливу інформацію.

Курс валют: курс долара від НБУ - 16,24 грн, середній комерційний курс купівлі долара у банках - 16,55 грн, продажу - 16,84 грн., середній комерційний курс купівлі євро у банках - 18,75 грн, продажу - 19,31 грн.

Вартість бензину: середня ціна на бензин А-95 у Львові сьогодні - 17,27 грн за літр, А-92 - 16,94.

Погода: сьогодні у Львові буде хмарно, вдень до +2 тепла, вночі до -4 морозу. 

Ситуація на дорогах: затори у Львові - 4 бали, місцями ускладнення.З Кузьмою "Скрябіним" прощалась уся Україна 

По всій Україні у понеділок, 2 лютого, відбувалось прощання з відомим музикантом Кузьмою "Скрябіним". Люди виходили на площі міст з лампадками і квітами, співали улюблені пісні і тим самим прощались з Андрієм Кузьменком. А вже вчора у мереже з’явилось зворушливе відео з такого заходу у Києві, пише 032.ua. На ньому видно, що попрощатись з "Скрябіним" приходили сотні різних людей, які любили музиканта. 


Український "Тунель" здобув нагороду на кінофестивалі у Нью-Йорку

Короткометражний фільм "Тунель", українського режисера Віктора Булиги, відзначили як найкращий ігровий фільм у інтернет-фестивалі, що пройшов у Нью-Йорку. Усього у фестивалі брало участь 67 стрічок з різних країн, пише Українська правда. Життя. Віктор Булига написав у Facebook, що його фільм увійшов до десятки найкращих стрічок кінофестивалю, які вирушать у червні до Санкт-Петербурга, аби взяти участь у міжнародному кінофестивалі "Фестиваль фестивалів".


У СІЗО здійснив спробу самогубства "Доктор Пі"

Андрій Слюсарчук, відомий як "Доктор Пі", який знаходиться у СІЗО,  кілька днів тому здійснив спробу самогубства прийнявши речовину невідомого походження. Три дні він був без свідомості, передає Радіо24. Речник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Мирослав Демків повідомив, що спробу самогубства він здійснив ще 31 січня у власній камері. Наразі стан Слюсарчука вдалося стабілізувати, зараз його перевели до лікарні за межами СІЗО, де він знаходиться під посиленою охороною. 


У інтернеті оприлюднили рейтинг вишів Львівщини

На сайті Освіта.ua оприлюднили рейтинг вищих навчальних закладів Львова та області. Перші п’ять сходинок у рейтингу займають Львівський національний університет ім. І. Франка, Національний університет “Львівська політехніка”, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівська комерційна академія та Національний лісотехнічний університет. Усього у рейтингу зібрали 21 вищій навчальний заклад Львівщини.

Крім цього, ЛНУ ім. Франка та Львівська політехніка увійшли до десятки кращіх вишів України у загальному рейтингу.


Мешканців Львова зовуть послухати звіти чиновників

Прийти на так звані "звіти районів" закликають у Facebook громадські активісти. На цих заходах голови Районних адміністрацій міста звітуватимуть перед посадовцями Львівської міської ради та мешканцями, пише Страйк.

"Наступного тижня по районних адміністраціях відбудуться так звані “звіти районів”, де голови РА будуть звітувати перед посадовцями з ЛМР та мешканцями. Мешканців, як завжди, запрошують в той же день і ніхто не приходить! Наприкінці звіту всі бажаючі можуть публічно поставити питання очільнику району", – йдеться в повідомленні.

Також активісти виклали графік, по якому мали б відбуватись дані заходи, "якщо не буде форсмажорних ситуацій".Для зручності активісти склали графік, за яким будуть проходити звіти по районах.

За даними активістів чиновники звітуватимуть: у Галицькій РА  10.02.2015 о 17:00, Залізничній РА – 11.02.2015 о 17:00, Личаківській РА – 12.02.2015 о 17:00, Сихівській РА – 16.02.2015 о 17:00, Франківській РА – 17.02.2015 о 17:00. Шевченківській РА – 18.02.2015 о 17:00.

Фото: firstsocial.info

Фото: firstsocial.info


Запрацював перший в Україні сайт для людей з вадами зору

Перший в Україні сайт, створений для людей з вадами зору, членів їхніх родин, представників шоу-бізнесу, соціальної та культурної сфер, освітян і людей з упередженнями, знову запрацював, повідомляє прес-служба Львівської міськради. Знаходиться він за адресою www.openlife.lviv.ua. На сайті можна прочитати анотації до ліків, довідатися про засоби реабілітації, спеціальну освіту для незрячих, прослухати аудіоальбоми українських виконавців, аудіокурс для медколеджу, переглянути фільми з аудіодискрипцією. Новинкою сайту стала аудіоабетка для незрячих дітей та малюків із сімей батьків – інвалідів по зору.


У Львові представлять стародруки Альда Пія Мануція, яким понад 500 років

6 лютого у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться сорокове засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi, повідомляє ZIK. Воно буде присвячене 500-річчю з дня смерті відомого венеційського гуманіста, книговидавця і типографа, винахідника низки шрифтів, популяризатора античної спадщини Альда Пія Мануція (1450–1515). Раритетні витвори можна буде оглянути на виставці "Ex aedibus Aldi – колекція альдин Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка" під час роботи семінару.


Вчимо львівську разом