Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 24 березня

Прочитано про Львів: що пишуть і говорять про місто 24 березня

Добрий ранок, Львів! Кожен день у цьому розділі журналісти Vgorode розповідають вам цікаві ранкові новини та іншу важливу інформацію.

Курс валют: курс долара від НБУ - 23,14 грн, середній  курс купівлі долара у банках - 23,62 грн, продажу - 26,49 грн, комерційний курс - 26,15 грн, середньобанківський - 25,05 грн.

курс євро від НБУ - 24,95 грн, середній курс купівлі євро у банках - 25,13 грн, продажу - 28,71 грн, комерційний курс - 28,57 грн, середньобанківський - 26,92 грн.

Вартість бензину: середня ціна на бензин А-95 у Львові сьогодні - 20,75 грн за літр, А-92 - 20,24.

Погода у Львові: ясно, вдень до +13, вночі  до +2. 

Ситуація на дорогах: затори у Львові - 4 бали, місцями ускладнення.


У львівському парку з'явиться спеціальна лавка примирення для закоханих

Незабаром у львівському парку Високий замок з'явиться лава примирення. Про це 032.ua розповів голова молодіжного комітету Фестивалю надії Іван Білик.

"Хочемо встановити лаву примирення у Львові. Місце, де б мирились закохані, або відновляли стосунки люди, які посварилися", - поділився планами Іван Білик, голова молодіжного комітету Фестивалю надії.

 


Львівські художники запрошують на благодійний аукціон

27 березня о 17.00 у палаці Потоцьких відбудеться благодійний аукціон творів львівських митців під назвою "Ми разом", який має на меті збір грошей для закупівлі необхідних речей українським військовим.

Зібрані кошти передадуть волонтерським організаціям Львівщини.

На аукціоні будуть представлені твори 30 львівських митців. 


На Львівщині вже рік не вакцинують немовлят від туберкульозу

На Львівщині з березня 2014 року практично не проводиться вакцинація немовлят від туберкульозу. Про це під час прес-конференції у Львові розповіла обласний дитячий фтизіатр Юлія Летц, повідомляє Galinfo.com.ua.

За її словами, вакцина БЦЖ не закуповувалася, а російську вакцину не використали - у неї не закінчився термін придатності.

"Нині закуповується польська вакцина БЦЖ, але у невеликих кількостях, бо є дорогою. Практично вся вона йде на потреби пологових будинків Львова, а на райони  області нема нічого. Наразі 75% новонароджених у львівській області є без вакцинації", - сказала Юлія Летц.


Львівські перевізники мріють про вартість проїзду за 6 гривень

На засіданні виконавчого комітету, яке відбулося у Львові 23 березня, зустрілись пільговики, влада міста та львівські перевізники, повідомляє 032.ua.

Питання про скасування обмежень пільговиків у автобусах відклали на тиждень. За цей час створять спеціальну комісію, яка вивчить цю проблему більше детально. А поки пільговики можуть безкоштовно їздити в автобусах лише з 10:00 год. до 16:00 год, перевізники заявляють протарифи на проїзд у 6 гривень. 

"Транспортна галузь знаходиться в надзвичайно складній фінансовій ситуації, бо коли приймали тариф у розмірі 3 грн, то паливо коштувало 11 грн, а зараз паливо коштує 20 грн і  вартість проїзду мала б складати десь 6 грн. Ми маємо знайти компроміс. Ми маємо досягти такої позиції, щоб перевізники працювали і задовольняли потреби громади, щоб громада була задоволена послугами перевізників. Зараз ми не можемо говорити про надприбутки, про нові автобуси і навіть впровадження електронного квитка є не на часі, бо це великі видатки. В країні надзвичайна ситуація, в країні війна. Економічна криза охопила всі види діяльності. І наймудрішим рішенням було б, щоб пропрацювати у робочій групі весь комплекс питань", - зазначив директор ЛК АТП-1 Михайло Сидорович.


На Дрогобиччині виконали завдання з мобілізації на 122%

Дрогобицько-Бориславський районний військовий комісаріат виконав доведене завдання чергового етапу четвертої хвилі мобілізації на 122%. На 80% Дрогобиччина справилась із завданням щодо вилучення техніки і відправки її для війська, повідомляє Zik.ua.

8 автомобілів надали для Української армії ВАТ "НПК-"Галичина" і ТОВ "Універсальна бурова техніка". Залишилось до поставити ще три автомобілі.

Сподівались їх отримати від ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів". Так, як розповів Я. Янушевич, тут вдалися до хитрощів. Кажуть, можемо передати автомобілі, що в заставі. Хоча відомо, що на підприємстві є інші автомобілі, які б знадобилися для війська. 

Тим часом небайдужі мешканці Дрогобиччини спільними зусиллями придбали 5 автомобілів для захисників України, які  22 березня посвятили і відправили у зону АТО.


Львівська ігрова студія Nravo отримала інвестиції в обсязі $ 200 000

Фінансування від української інвестиційної компанії Digital Future отримають ряд нових продуктів Nravo, назва яких поки не розголошується.

 "Digital Future крім прямих інвестицій в наші нові ігри, дає нам доступ до своїх знань іекспертизам. Ми високо цінуємо досвід Digital Future в маркетингу і оперуванні на західних ринках. Наш спільний внесок допоможестворити якісні, інноваційні продукти і донести їх гравцям"- говорить CEO Nravo АндрійТабачін.

"Вихід на ігровийринок це частина стратегічних планів Digital Future по розширенню присутності на ринку mobile. Хтось вважає, що розробка ігор це високоризиковий бізнес, ми ж бачимо тамвеликі можливості. Digital Future познайомилася практично з усіма українськими ігровими студіями, і нам подобається підхід Nravo до реалізації проектів. Наші партнери володіють хорошим баченням розвитку ігрової індустрії,що дозволяє їм створювати продукти, які знаходять винятковий відгук у аудиторії", - зазначив СЕО & Founder Digital Future Олексій Вітченко.

Залучені кошти підутьна розробку, запуск і просування нових ігор Nravo.

фото: facebook.com/NravoInc

фото: facebook.com/NravoInc

Нагадаємо, компанія Nravo була створена в 2010 році. На даний момент випустила 22 гри, в які грає майже 20 млн осіб.

Інвестиційна компанія Digital Future була заснована в 2014 році. Її засновник - серійний підприємець Олексій Вітченко, у портфелі якого ряд успішно реалізованих глобальних проектів у сфері digital та e-commerce.

"Вчимо львівську разом"