Палац Потоцьких

Палац Потоцьких
Город:
Львов
Адрес:
вул. Коперника, 15
Район:
Галицький район
Что рядом:
300м 500м 1000м
ОПИС

Будівництво палацу розпочалось у 1880 р. Палац був збудований у стилі барокового класицизму за проектом французького архітектора Луї Альфонса Рене Доверн'є (Луї д'Оверню, Людвіґа де Верні фр. Louis Dauvergne). Проект модифіковано львівськими архітекторами Юліаном Цибульським та Людвіком Балдвіном-Рамултом і реалізовано під їх керівництвом.

Споруду розміщено на місці невеликої садиби (старого палацу Потоцьких), яка належала роду Потоцьких.

Будівля "Н"-подібна в плані, вікна прикрашені ліпниною, головний вхід має портик, праворуч і ліворуч до його арок ведуть дві під’їзні доріжки. Палац був задуманий для парадних прийомів і зустрічей, все в ньому для цього було передбачено — численні вітальні, широкий двір для карет. Головний фасад від вул. Коперника відокремлюють масивні ковані ворота, з боків два флігелі для сторожа. З боку заднього фасаду палац має терасу, напівкруглі сходинки з балюстрадою спускаються прямо в парк.

Інтер’єр палацу був оформлений в стилі Людовика XVI. Зали Блакитний, Дзеркальний, Червоний... Стіни затягнуті відповідного кольору шпалерами, багато ліпнини, позолоти, каміни, прикрашені позолоченою бронзою, мармуром, живописом. Справжнє захоплення викликає танцювальний зал (дзеркальний) і блакитна вітальня, колишня їдальня графа. Каміни, частково настінний живопис і ліпнина, збереглися до наших днів.

У 2000-х рр. палац Потоцьких передали Львівській галереї мистецтв.