Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького

Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького фото: https://www.facebook.com/1971MNAP

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького – один із найбільших музеїв просто неба у Європі (36 га). Тут відтворено 110 пам’яток народної архітектури. Чи то хата під солом’яною стріхою, чи комора заможного селянина, чи млин, а чи понад столітня школа – кожен об’єкт є унікальним як із погляду зацікавленого фахівця, так і візитера, який хоче ближче пізнати матеріальну та духовну культуру українців. Мандруючи Музеєм, відвідувач потрапляє у своєрідні мікросела із садибами, господарсько-виробничими об’єктами (олійнею, тартаком, пасікою, сукновальнею та ін.), сакральними спорудами (церквами, каплицями), колекція яких, до речі, є найбільшою з-поміж усіх світових.

У Музеї кожен відвідувач зможе здійснити мандрівку як у часі – а заглибиться він, щонайменше, у двохсотлітню історію побутування українців, так і в просторі – всього лиш за кілька годин легким ходом «обійде» майже всю Західну Україну, побуває й на рівнині, й полонині і навіть на гірських рельєфах, ознайомиться із особливостями етнографічних регіонів чи історико-етнографічних груп: Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття, Львівщини.
Родзинкою останніх років є й те, що скансен працює за концепцією «живого музею»: чи не на кожному об’єкті відбуваються презентації давніх ремесел та майстеркласи. Соломоплетіння, ткацтво, витискання олії, ковальство, випікання хліба, гра на народних музичних інструментах – це лише невеличкий перелік атракцій, якими дивують відвідувачів народні майстри та берегині традицій і затишку в Музеї.

Щорічні масові етнографічно-театральні дійства, які відбуваються у Музеї, привертають увагу великої кількості людей (львів’ян і не тільки) та залишають незабутні враження від безпосередньої участі у різдвяних, великодніх, купальських святкуваннях, у міжнародних фестивалях та таємничих нічних екскурсіях.

У музейних фондосховищах зберігається понад 21 тисяча експонатів – це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, стародруки, що складає фундаментальну складову для організації тематичних виставок, презентацій, форумів та конференцій. У Музеї постійно діє щонайменше шість виставок, які задовольнять пізнавальний інтерес та естетичний смак будь-кого з відвідувачів.

Музей завжди є відкритим для проведення різноманітних масових заходів (концертів, фестивалів), надає майданчики для відеозйомок, активно долучається до участі у благодійних акціях.

Автентична архітектура та барвисті сезонні краєвиди є привабливими для гостей у будь-яку пору року, а приязнь та професійність працівників Музею не залишать байдужим жодного відвідувача.

Графік роботи: з 10.00 до 18.00

Вартість входу - 70 грн. дорослий, 50 грн. пільговий, діти до 12 років заходять безкоштовно.

Пільговий квиток (учнівський або студентський), можна придбати за наявності відповідних документів).

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Екскурсії
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах