День Батяра

пл. Ринок

26 квiтня, 18:31

Гості та львів’яни міста на День Батяра матимуть унікальну можливість поринути в атмосферу, настрій, побут, стилістику такого автентичного львівського явища як батярство, яке витворило своєрідний міський фольклор, сформований на лексиці львівської вулиці початку ХХ ст. Батяр – це дотепний, галантний і романтичний збиткар.


У програмі свята:

- "Батярська канцелярія" (офіційно посвятить Вас в батяри та видасть іменне батярське посвідчення);

- "Батярський бетонний завод", на якому можна буде зробили відбиток руки чи ноги;

- батярські співи;

- майстер-класи батярських танців;

- велозаїд "Батяри на роверах".

А ще на відвідувачів очікує багато приємних сюрпризів.

Хто такі батяри?

Пояснити не-галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми – гульвіса, відчайдух. Однак вони не відображають змістового наповнення, а головне – духу цього культурного феномену.

Львівські батяри - субкультура, що панувала у Львові з середини ХІХ по середину ХХ століття. Батяри мали особливий зовнішній виглад, особливу говірку, полюбляли батярську музику, яка завжди була веселою, енергійною, під яку можна було від душі потанцювати та наспіватись в галасливій кнайпі.

Батяр любив гарних жінок, міцну випивку, веселий дотеп і гарну гулянку. Коли вони збирались у другій половині дня у Львові ставало значно веселіше - вони любили жартувати та підколювати усіх, хто смурний траплявся їм на шляху, тому довкола батярів зажди панували веселощі, дотеп та музика.

У Львові батяри жили у двох районах на Личакові ти Клепарові.

Головні особи свята – дотепні, галантні та романтичні забіяки, одягненні по моді столітньої давнини. Це і є батяри.

вхід вільний

Последние новости