Львівський історичний музей. Музей скла

пл. Ринок, 2

19 лютого, 17:49

+38 (032) 272-06-71

Відділ Львівського історичного музею – Музей скла відкритий у вересні 2006 р., у рамках святкування 750-річчя міста Львова виставкою творів міжнародних симпозіумів гутного скла, що проходили у місті з 1989 р.

Організаторами виступили Львівський історичний музей та Львівська національна академія мистецтв. Музей створений для репрезентування широкому колу громадськості історії розвитку ужиткового скла на теренах західноукраїнських земель від княжих часів до середини ХХ ст., а також колекцій сучасних творчих робіт представників однієї з вузьких, але проґресуючих сфер декоративно-ужиткового мистецтва – гутного скла. Експозиція Музею скла складається з двох тематичних розділів: “Історичне скло” та “Сучасне скло”.

Пам’ятки, представлені в першому розділі, засвідчують смаки та уподобання суспільства, технологічні та естетичні зміни у формотворенні та декоруванні скла. Експозиція побудована на предметаx фондових збірок “Скло” та “Київська Русь” Львівського історичного музею.

Мініатюрні глечики, флакончики, бальзамарії, давньоруські намистинки, уламки браслетів, перстенів, фрагменти мозаїк із Києва, Теребовлі, Галича, пам’ятками ХІІ ст. з археологічних досліджень ремісничого посаду літописного Звенигорода відомого українського археолога І. Свєшникова, склом XVI – XVII ст. з колекції Петра Лінинського.

Відвідувачі можуть ознайомитися з різним за функціональним призначенням склом: ужитковим (чарки, бокали, пивні кухлі), ужитково-церемоніальним (вівати), декоративно-ужитковим (штофи), декоративним (намисто, браслети), елементами інтер’єру (профітки). Серед представлених пам’яток особливо вартісні вироби Коростівської гути, продукція якої у ХІХ ст. конкурувала з виробами таких високо розвинутих осередків гутництва, як Богемія та Сілезія.

Досягненням гути було варіння золотого рубіну, з якого робилися наклади для профіток та нитки для декорування ніжок. Один з експонатів – парадний сервіз з монограмою Ізабелли Любомирської, попри свою неабияку мистецьку вартість, має значну історичну цінність.

Експозиція розділу “Сучасне скло” має змінний характер.

Експонати Музею скла збагатять відвідувачів знаннями щодо еволюції виробництва скла, познайомлять з давніми центрами гутного скла Галичини, асортиментом скляного виробництва, характерним для певного періоду, прикладами найхарактерніших прийомів декоративного оздоблення, орнаментикою, подарують велике естетичне задоволення.

Последние новости