Львівська річка Полтва вільно протікала нинішніми вулицями міста до середини XIX ст. Однак більшість стічних вод в межах міста випускалися до річки, яка з часом буквально перетворилася на відкритий каналізаційний колектор.
Доки середмістя оточували мури проблема не була такою актуальною. У 1878 році львівський цивільний інженер Людвік Радванський подорожував по Німеччині, де мав можливість ознайомитися з досвідом будови каналізації кількох німецьких міст.
Відомий інженер був противником використання Полтви для відведення стічних вод та фекалій, пропонуючи закладення колекторів на обох її берегах.
Виходячи з фінансового стану міста у другій половині XIX ст., відсутності домових водопроводів, нещільної забудови передмість, автор проекту висловився за впровадження у Львові роздільної системи каналізації.
Але міська рада і магістрат вирішили провести перекриття ріки із подальшим засклепінням.
Читайте ще про: НЕВІДОМИЙ ЛЬВІВ
Спочатку річку Полтву перекрили поблизу театру Заньковецької та на проспекті Шевченка. Згодом додатково було перекрито притоковий потік Пасіка на нинішніх вулицях Фредра та Саксаганського, а потім - на в районі сучасної площі Міцкевича. Проходили роботи і про проспекту Чорновола, повідомляє photo-lviv.in.ua
Під час проведення робіт у річищі Полтви знайдено багато людських кісток.