Унікальний курорт: 5 причин поїхати на Драгобрат навесні

На календарі ще лютий, але весна вже нагадує про себе "плюсами" на термометрах, калюжами на центральних вулицях, співами пташок і запахом тепла. Здається, зовсім недавно любителі найхолоднішої пори року завзято чекали снігу і морозу, а зараз – ще тиждень і весна. Робоча круговерть, вічні "термінові" справи і звичка відкладати свої бажання і мрії на потім багатьом любителям засніжених схилів не дозволила цієї зими як слід "вигуляти" свої лижі чи сноуборди. Але нам є чим втішитись: на Драгобраті сніг лежить до квітня-травня, і всі, хто так хотів покататися, але з якоїсь причини протягом календарного сезону не встиг, має чудову можливість наздогнати зиму!


На лижах над хмарами

Драгобрат – найвисокогірніший лижний курорт України. Знаходиться на висоті 1300–1700 метрів над рівнем моря. Вище вже нема куди, хіба що фрірайдом з Петроса або Говерли. Але такий варіант можливий тільки для справжніх професіоналів і палких любителів екстриму. На Драгобраті сніг (штучного осніження тут немає!) з’являється найпершим і лежить найдовше: жоден курорт в  Україні не може похвалитися якісним сніговим покривом у березні, квітні, а деколи – ще й у травні!

Тільки-но на календарі з’являється перший зимовий місяць, любителі засніжених схилів починають мріяти про "неспокійний" відпочинок: гори, лижі й сноуборди кличуть. І хоч більша частина Закарпаття досі з туманами, дощами і сірістю, сніг у Карпатах все-таки є. Лижний сезон розпочато без заминок і усі охочі можуть насолодитися зимовим відпочинком, екстремальним катанням і чудовими карпатськими краєвидами.

Кажуть, на Драгобраті не буває випадкових людей: сюди приїжджають істинні любителі гір, справжнього лижного екстриму і "диких" схилів. Останніми роками Драгобрат так розбудувався, що скоро претендуватиме на звання  лижного курорту з хорошим сервісом "на висоті" (як у прямому, так і в переносному значенні). Однак, за словами більш прискіпливих туристів, ціни тут поки не відповідають усім вимогам, бо "за такі гроші хотілося б і відповідного ставлення". Проте закарпатський Драгобрат таки дешевший за сусідній Буковель, що не може не тішити лижників і сноубордистів, а тутешній сніг, пейзажі, круті спуски і безпосередня близькість до справжніх гір складають йому достойну конкуренцію.


Причини поїхати на Драгобрат навесні

Якщо ви не встигли покататися цієї зими або вам не вистачило "снігового щастя", сміливо беріть вихідні на роботі і відправляйтеся на Драгобрат.  На це є п’ять вагомих причин:

1. Ви точно застанете там зиму. А насолода прекрасними краєвидами Карпат – гарантована! Петрос і Говерла – як на долоні.

2. Драгобратівські схили – унікальні. Там немає чітко визначених трас, як на Буковелі. Можна обирати собі маршрут, змінювати його. За це Драгобрат має таку любов від лижників і сноубордистів.

3. Справжня казка. Прибувши на Драгобрат, ви гарантовано відчуєте, що ви – у горах, просто у серці Карпат. Таких відчуттів не дає жоден лижний курорт в Україні. Віддаленість Драгобрата – це ще одна причина відправитися туди для тих, хто трохи стомився від цивілізації.  

4. Ціни. Вони, звичайно, не дуже низькі, однак, порівняно із сусіднім Буковелем, таки прийнятніші для простих українців. Тим більше, що наприкінці сезону вартість на проживання тут знижується. Крім того, є багато варіантів для проживання внизу: Ясіня і Лазещина мають пропозиції для будь-якого гаманця.

5. Якщо ви ніколи не стояли на лижах чи сноуборді – зараз маєте привід це зробити. Те, що Драгобрат не для новачків, насправді безпідставний міф. Тут є кілька варіантів навчальних підйомників, працюють чудові інструктори. Та й схили дають можливість навчитися кататися самому, якщо є сміливість і впевненість.


Підйомники і траси

Драгобрат від усіх інших лижних курортів України відрізняється своєю "дикістю": тут все у справжньому дусі горян. Проте для любителів комфорту можна знайти готелі із сервісом вищого класу, щоправда, за відповідну ціну. Але насправді на Драгобрат їдуть не ніжитися в готелі, а насолоджуватися гірськими схилами і неймовірними краєвидами. 

На Драгобраті наразі працюють два крісельні підйомники – 1200 і 1500 м та чотири бугельні – один на 900 і три – на 1000 м (йдеться про основні). Цього року з’явився новий бугель на гору Жандарми. Основні лижні траси проходять по схилах гори Стіг (1707 м), поруч розташовані Жандарми (1800 м) і Близниця (1883 м). З них видно найвищу вершину Українських Карпат –  гору Говерлу (2061 м) і сусідній з нею Петрос (2020 м).


Ціни і послуги

Відпочинок на Драгобраті можливий не тільки у зимовий період, однак основний потік туристів все-таки припадає на лижний сезон. На свята ціни і на проживання, і на користування підйомниками, звичайно, зростають: деякі готелі підвищують вартість номерів чи не вдвічі. Зараз доба проживання на Драгобраті для однієї людини коштуватиме 350–400 грн і більше (деякі готелі включають до цієї суми і дворазове харчування), коли наплив туристів спаде, ціни, за словами власників садиб, не перевищуватимуть 300 грн за добу (для однієї людини).

Є багато варіантів проживання у смт Ясіня або у сусідньому селі Лазещина: доводиться доїжджати на курорт щодня, однак навіть із транспортом виходить дешевше, ніж на самому Драгобраті. Тут потрібно обирати за власними можливостями. Ну і якщо ви хочете побачити світанок і захід сонця в горах (видовище просто неймовірне!), варто все-таки хоча б на одну ніч залишитися нагорі.

Щодо підйомників, то тут ціни трохи різняться: крісельні коштуватимуть 40–50 грн за 1 підйом і від 300 за день катання. Є пропозиції і 160–270 грн за 20 підйомів, 600–630 грн за 50 підйомів. Навчальний варіант обійдеться у 200 грн за 50 підйомів і від 10 – за один підйом.

Основною незручністю на Драгобраті лижники називають неможливість придбати один скі-пас на всі підйомники або хоча б на кілька з них: кожен підйомник має свого власника, і купити один квиток на всі траси, як, до прикладу, на Буковелі, не можна.  


Дорога

Доїхати до Драгобрата можна зазвичай тільки "гірським" транспортом: у селищі Ясіня є можливість замовити "драгобратівське таксі" – УАЗики, "таблетки" і їм подібні всюдиходи. Дорога на курорт з Ясіні коштуватиме приблизно 500–800 грн (залежно від авто і кількості пасажирів: за 800 грн можна взяти "всюдихід" на 15 осіб). У смт Ясіня в сезон постійно є транспорт на Драгобрат. Завжди можна "впасти на хвіст" більшій компанії, і тоді дорога на курорт коштуватиме 80–100 грн з людини.

Власним транспортом доїхати до Драгобрата проблематично: якщо ви ніколи не бачили тієї гірської дороги, 90%, що з першого разу ви з нею не впораєтеся. Ну і звичайний легковий автомобіль туди просто фізично не доїде: тільки хороші джипи.

Дуже часто туристи, які полюбляють подорожувати власним авто, доїжджають до Ясіні, там залишають машину і пересідають на "перевірені колеса": повірте, збережете і гроші, і нерви. Замовити автомобіль у Ясіні не є проблемою, пропозицій купа.


Зима на Драгобраті

Сніг на Драгобраті, за сприятливих погодних умов, може лежати з листопада по травень. Власники готелів кажуть, що більшість любителів гір все одно приїжджають на Драгобрат на лижі на свята, і чомусь, тільки-но закінчується календарна зима, складають своє спорядження у шафу. Насправді засніжені схили на Драгобраті готові працювати для своїх шанувальників майже до травня. А гори чекають відвідувачів у будь-яку пору.

Всі фото: А. Семенюк.

Як доїхати: Закарпатська область, Рахівський район, смт Ясіня. З Києва до Ясіні прямує поїзд Київ – Рахів, він дуже зручний для туристів: час прибуття близько 9-ї ранку –  у вас буде ще повний день катання. Зі Львова теж можна доїхати залізницею: серед туристів дуже популярним є поїзд Львів – Рахів. На обидва потяги (особливо у сезон) квитки потрібно купувати заздалегідь. З Івано-Франківська можна доїхати рейсовими автобусами. Також можна замовити трансфер з Івано-Франківська до Ясіні.

Джерело: ua.igotoworld.com

Дивись ще: 

Закохатись за один день: ТОП архітектурних перлин Львівщини

"Маст сі": ТОП-15 найпопулярніших "туристичних" кнайп Львова

Весь Львів: гід туриста

Последние новости