У Бориславі відкрили аптеку-музей. Нова пізнавальна атракція, аптека-музей всесвітньо відомого винахідника нафтової промисловості Йогана Зега, з'явилася у Бориславському міському парку культури і відпочинку урочисто. Про це розповіла керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака.
Борислав вважають нафтовою столицею Галичини. Тут розташоване одне з найбільших родовищ озокериту, зрозуміліше гірського парафіну.
"Цей нафтопохідний продукт має лікувальні властивості. Численні туристичні групи та індивідуальні туристи приїжджають до Борислава подивитись на символи нафтової промисловості - верстати-гойдалки, розташовані на території міста. А от музею, присвяченого лікувальним властивостям нафтопродуктів, для формування ще більш наповнених туристичних програм, дуже бракувало. Відтак аптека-музей буде цікавою як для цільових туристів, так і тих хто відпочиває на сусідніх курортах та має можливість вивчати навколишні території", — розповіла Наталя Табака.
Проект "Встановлення аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега" виграв грант на Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, який проводила Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна".
"У Бориславі кажуть «все почалося з нафти", але на жаль, багато українців не достатньо знає про багату нафтовидобувну історію цього міста. Ми тішимось, що Асоціація має можливість підтримувати ідеї, які відкривають історичні та культурні особливості нашого краю та створюють нові туристичні магніти, такі як зокрема аптека-музей Йогана Зега", - розповіла виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" Галина Литвин.
Нагадаємо, що Йоган (Ян) Зег – львівський фармацевт, аптекар, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині. Свого часу зі Львова переїхав до Борислава, де відкрив аптеку і займався нафтопереробкою.
У аптеці-музеї Йогана Зега екскурсії відбуваються за попереднім записом. Контактні номерами телефонів: 050 5591164, 098 7292839.
Нагадаємо, оператор Ігор Мартинів презентували проморолик про дев'ять унікальних дерев’яних церков Львівської області, які неодмінно варто відвідати. У трихвилинному відео Мартинів художньо показав дев’ять дерев’яних храмів з різних куточків Львівської області. Це: церква святої Параскеви, 1708 рік, Буськ; церква святого Микити,1666 рік, Дернів; церква святого Івана Богослова, 1782 рік, Фусів; церква Святого Духа, 1502 рік, Потелич; церква Собору Богородиці, 1724 рік, Лоні; церква Архістратига Михаїла, 1754 рік, Комарно; церква Святого Юра, 1656 рік, Дрогобич; церква Успіння Богородиці, 1603 рік, Кліцько; церква Собору Пресвятої Богородиці, 1838 рік, Матків.