12 інстаграмних локацій у Львові, де квітнуть сакури

12 інстаграмних локацій у Львові, де квітнуть сакури. || Фото: Юрій Богун

Ужгород і Львів – міста сакур. Такої кількості цих дерев більше немає ніде в Україні. Окрім того, їхня кількість у Львові постійно збільшуються. Нові сакури висаджують не лише у парках і скверах, але й вздовж доріг, у дворах багатоповерхівок, біля державних установ і організацій, біля приватних підприємств, на території шкіл, садочків, інститутів та університетів, а львів’яни, які мешкають у приватних будинках – у себе під вікнами.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Площа Двірцева

Залізничний вокзал – місце, куди щодня приїжджають тисячілюдей. І перше, що вони роблять, коли виходять із приміщення Головного залізничного вокзалу – фотографуються на його тлі під сакурами. І, хоча сакури не пахнуть, але дивлячись на атмосферні фото під ними, здається зовсім інакше.  

Сквер Івана Павла ІІ

Сакури тут висадили у 2011 році. Відтоді їх кількість постійно збільшували. У 2017 році, коли посол Японії в Україні подарував місту Лева два десятки сакур, їх теж посадили тут. Майже всі вони прийнялися і тепер щовесни тішать львів’ян щедрим рожевим цвітом. Загалом у сквері Івана Павла ІІ на Сихові висаджено близько сотні сакур.

Площа Музейна

Судячи з коментарів у соцмережах, про те, що на площі Музейній у центрі Львова росте розкішна сакура багато хто дізнався лише після того, як вона заквітла. Вишукано оздоблена й озеленена дизайнерами літня тераса "Свічкової мануфактури" дещо відволікає увагу від скромного дереве, яке росте поруч. Але не тоді, коли воно квітне. 

Площа Митна

Квітучий сад серед міста. Неймовірна локація із фонтаном майже у центрі Львова, яка щодня вабить до себе сотні людей. Після реконструкції, яку розпочали у 2016 році, а закінчили у 2017 році, вигляд площі Митної кардинально змінився. Нині вона просто потопає у зелені та квітах. Окрім тюльпанів та віол найрізноманітніших кольорів, захоплення викликають й молоденькі сакури, які вже почали квітнути. Містяни часто влаштовують тут фотосесії.

Шевченківський гай

Сакури тут ще дуже молоденькі, але квітнуть вже не вперше. У 2020 році вперше потішили львів’ян рожевим цвітом у квітні. Цьогоріч заквітли майже у середині травня.

Вулиця Пекарська

Хоча це не таке популярне місце, як перераховані вище, але саме в цьому є його головна перевага. Людей тут небагато, а значить, чужинці у кадр не потраплять.

Вулиця Плугова

Сакури тут ростуть просто поміж багатоповерхівками. Тож місцеві мешканці мають унікальну нагоду милуватися їхнім цвітінням майже цілодобово. Вийшов на балкон, або відчини вікно і – краса. Навіть нікуди їхати не треба.

Вулиця Зелена

Цвітінням сакур можна помилуватися і на вулиці Зеленій. Працівникам львівського комунального підприємства "Львівводоканал" пощастило найбільше, адже вони можуть бачити неймовірну красу щодня – з понеділка по п’ятницю. Від перших пелюсток, які несміливо розкриваються на ніжних пуп’янках – до "сакурного снігопаду" наприкінці сезону.

Площа Петрушевича

Тут квітнуть майже два десятка дерев сорту Канзан. Є, як молоденькі дерева для селфі у сакурному цвіті, так і високі – для панорамних фото. Світлини виходять неймовірні, відео теж. 

Вулиця Туган-Барановського

Ще одна інстаграмна локація недалеко від центру Львова. На Туган-Барановського сакури ростуть на подвір’ї торговельно-економічного університету. Висадили саджанці ще у 1989 році, а привезли їх аж із Хабаровська. Студенти можуть милуватися цвітінням просто під час пар.

Аеропорт "Львів"

Доїхати до летовища у Львові можна на тролейбусі. Багато львів’ян, особливо з малими дітьми, так і роблять. Міжнародний аеропорт імені Данила Галицького "Львів" –  місце сімейних прогулянок, милування прильотами-відльотами літаків, а навесні ще й – цвітінням сакур. Для тих, хто не знає зазначимо, що вони тут ростуть біля входу у новий термінал. Загалом – майже 30 сакур.

Вулиця Городоцька

Шумна вулиця з величезною кількістю автомобілів і громадського транспорту. Але сакури тут неймовірні. Селфі біля них збирають сотні вподобайок – перевірено.

 

Последние новости