Нещодавно на горі Цюхів Верх у Карпатах з’явилася 15-метрова оглядова вежа, з якої в хорошу погоду видно не лише Дрогобич, Трускавець і Борислав, які знаходяться поруч, а й Львів та Івано-Франківськ, до яких не менше 100 кілометрів. Розповідаємо, як доїхати до неї зі Львова і скільки коштуватиме подорож.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як доїхати зі Львова
Якщо ви їдете на автомобілі, то потрібно доїхати до Східниці, проїхати центр селища і повернути ліворуч біля вказівника на Цюхів Верх. Звичайно, що так добратися до вежі можна найшвидше, але тоді не буде можливості насолодитися краєвидами дорогою до вежі.
Точно так само можна доїхати до Східниці на автобусі (вартість проїзду 207 гривень), а вже від селища піднятися на гору пішки, чи на велосипеді. Піша подорож триватиме орієнтовно дві години (все залежить від швидкості руху мандрівника та його підготовки).
Для тих, хто хоче спланувати піший, або велосипедний маршрут рекомендуємо доїхати до Трускавця на електричці, чи автобусі зі Львова. Вартість проїзду — 63 гривні, пенсіонери й інші пільговики їдуть безкоштовно.
Станом на липень 2022 року зі Львова в Трускавець щодня курсує чотири електрички, з вагонами для перевезення велосипедів. Найзручніше буде скористатися одним із ранкових рейсів.
Також у Трускавець зі Львова можна приїхати на автобусі за 172 гривні.
Після цього, якщо є бажання здійснити подорож на велосипеді, чи пішки, потрібно рушити з Трускавця від санаторію "Rixos-Прикарпаття" польовою дорогою через ліс в напрямку Борислава до витягу на Буковиці (а можна і одразу догори в напрямку вершини).
Подорож до крісельної канатної дороги пішки триватиме трохи більше, ніж годину. Тут знову ж таки все залежить від підготовки туриста й те, з якою швидкістю він йтиме. Дорогою можна побачити кілька нафтових качалок у лісі й капличку.
Також є варіант доїхати з Трускавця до Борислава на автобусі за 22 гривні і тоді вже пішки вздовж річки вулицею Тустановицькою дійти до витягу.
Також, звичайно, можна одразу після прибуття електричкою в Трускавець сісти на автобус Трускавець-Східниця (вартсіть проїзду 35 гривень) і тоді вже йти пішки йти від Східниці.
Проте, ми радимо, все ж таки йти до вежі пішки, чи їхати на велосипеді саме з Борислава з Буковиці, бо цей варіант є найбільш мальовничим. Зазначимо, що доїхати у Борислав можна й автобусом зі Львова за 184 гривні.
Підйом на Буковицю на крісельному витязі
Ми вже описали, як можна піднятися на Цюхів Верх з Трускавця, чи зі Східниці, а тепер зупинимося на маршруті з Борислава. Для виїзду на гору можна скористатися витягом (вартість 100 гривень в обидва боки, час в дорозі – 8 хвилин).
Для тих кому нецікаво їхати догори, чи для тих хто хоче зекономити можна просто підніматися в гору стежкою поруч із канатною дорогою. Для велосипедистів є окрема ознакована доріжка.
Кафе на "Буковиці": ціни 2022
Опинившись на вершині Буковиці, можна оглянути панорами Борислава та Трускавця, випити кави у кафе на горі, або й пообідати. Станом на середину липня 2022 року чай тут коштує від 20 гривень, кава – від 25 гривень. Борщ – 60 гривень, шашлик – 65 гривень за 100 грам, чебурек – 20 гривень, курячий бургер – 75 гривень.
А головна "фішка" – свіже гірське повітря і неймовірна панорама на Борислав та Трускавець.
Піший підйом до вежі
Відпочивши у кафе, рушаємо до оглядової вежі. Заблукати важко, йти, чи їхати на велосипеді потрібно постійно прямо. Але, варто врахувати, що дорога глиниста і якщо недавно був дощ, то глина приставатиме і до взуття і до коліс велосипеда. Подолати фінальні 6,34 кілометри реально за 1,5-2 години.
Дорогою вам трапляться хрест, столик із лавками для пікніка й навіть місце, де обвалилися дорога, після чого з Борислава стало неможливо заїхати до вежі напряму автомобілем.
Також побачите поворот на Східницю, з якого до вежі будуть йти ті, хто вирішить штурмувати гору з оздоровниці. Після дощів на Цюхів справді краще йти, чи їхати зі Східниці, бо дорога звідти не так розмокає, як від Буковиці.
15-метрова оглядова вежа в Карпатах
Коли ми дійшли до оглядової вежі вся місцевість поруч була у тумані, тому не змогли побачити навіть Трускавець, чи Борислав. Але, наступного разу обов’язково будемо там у гарну погоду.
Вежа є "родзинкою" проєкту "ВелоБескиди", який передбачає будівництво 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. Вартість - 11,8 мільйона гривень.
Цюхів Верх – вершина у Сколівських Бескидах і найвища точка Орівської скиби. Висота – 939,4 метра над рівнем моря (за іншими даними – 942 метрів). Розташована за 5 кілометрів від села Орів. Цікаво, що понад 100 років тому планувалося будівництво канатної дороги на Цюхів Діл з Трускавця. Вперше ідея спорудження канатки виникла в 1912 році як одна із складових плану розвитку міста-курорту.
Перед 1914 роком планувалося спорудження початкової станції в районі сучасної вулиці Городище, проміжної станції на Лисій Горі (Кам'яний горб), висота якої 366 метрів та кінцевої на схилах гори Цюхів Діл. Проєкт канатки мав за приклад канатний підйом на гору Каспрів верх у Закопане (Польща). Передбачалося побудувати вілли на горі, поблизу кінцевої станції, де є прекрасний панорамний краєвид на Трускавець та околиці. На заваді його реалізації стала Перша світова війна.
[read_more_vg id="1213445"]