Відпочинок на бальнеологічному курорті в Трускавці актуальний у будь-яку пору року. Але, все ж, найбільше туристів приїжджає у це місто наприкінці літа – на початку осені. Традиційно в цей час погода на курорті тепла та суха.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Ціни на житло
Влітку 2022 року ціни на житло в Трускавці суттєво нижчі, ніж в березні-квітні. У той же час, вони вищі за минулорічні літні.
Вартість ліжкомісця стартує від 120 гривень за добу. Принаймні нам дешевшої ціни станом на серпень відшукати не вдалося. У минулому році за це викласти потрібно було лише 100 гривень.
Окрему кімнату в квартирі у Трускавці в серпні 2022 року можна орендувати від 150 гривень. Є пропозиції за 200 гривень, а є й дорожчі.
Вартість кімнати в міні готелях стартує від 250 гривень. А от найдешевша однокімнатна квартира в серпні нинішнього року коштує 300 гривень. Орієнтуйтеся на те, що це буде хрущівка на Івасюка, або на "Вишеньці". Звичайно, є і дорожчі хрущівки за 400-500 гривень.
Однокімнатні квартири з сучасним ремонтом в трускавецьких новобудовах вартують 600-1000 гривень за добу.
Тепер про ціни в санаторіях. Найдешевша пропозиція, яка нам трапилася станом на серпень, це «Едельвейс» – 300 гривень за добу з людини з харчуванням у звичайній кімнаті, або 350 гривень – у покращеній. У «Джемі» в центрі Трускавця можна жити вдвох за 372 гривні за добу. Ця ціна є акційною, регулярна – 690 гривень.
Більшість пропозицій неважко знайти в інтернеті. Середня ціна в "середньому" готелі в Трускавці 1 тисяча гривень за добу за двох (без лікування). У санаторії з лікуванням – 1,5 тисячі гривень за добу з особи.
Дорожче всього коштує відпочинок у "Міротелі" – 3 тисячі гривень/доба, в "Ріксосі-Прикарпаття" – 5 тисяч гривень/доба і в "Шале-Гралі" – 5,3 тисячі гривень/доба.
Ціни на воду
Ціна на воду у Трускавці залишається незмінною вже понад два роки. Літр Нафтусі, Марії, чи Софії коштує 24 гривні.
Для того, щоб набрати воду в бюветі потрібно взяти безкоштовно картку в касі і там же покласти на неї будь-яку суму грошей, кратну 2,4 гривні.
Після цього з карткою підходите до краника з водою, прикладеєте, натискаєте кнопку з відповідною кількістю води (100 мілілітрів, 150 мілілітрів, 200 мілілітрів, або 250 мілілітрів).
Зверніть увагу, що працює лише старий ("нижній") бювет. Новий ("верхній") років 7 тому закрили на реконструкцію, яка триває, а насправді навіть не почалася й досі.
Незважаючи на те, що в серпні в Трускавці більше людей, ніж було в червні-липні, такого ажіотажу на бюветі, як був у минулі роки, нема. Він майже порожній навіть у найбільш популярний час – о 12:00.
Також нещодавно повернувся звичний графік роботи бювету – 7:00-10:00, 12:00-15:00, 17:00-20:00.
Де купатися
У Трускавці та поруч із містом є кілька озер, де купаються містяни та відпочивальники у спеку. Одне з них розташоване на виїзді з міста у напрямку міста Борислава (підказка – йти або їхати до велитенського напису "Трускавець" обабіч дороги). Від готелю "Марко" стежкою вздовж дороги на Борислав сюди неспішним кроком йти не більше 15 хвилин.
Біля озера встановлена табличка "Купатися заборонено!", але на неї не зважають. Місцеві кажуть, що вода в озері дуже чиста. Купатися заборонено тому, що на березі немає станції рятувальників, не влаштовано переодягалень, вбиралень й інформаційних стендів про безпеку поводження на воді, а без цього дозволу на купання бути просто не може.
Але людей на цьому озері відпочиває багато, особливо у вихідні. Тут і засмагають, і купаються, і плавають на надувних човнах, і рибалять, і смажать шашлик. Біля водойми є кафе з альтанками та мангалами для оренди, де продають напої, снеки та морозиво.
Озеро біля "Козацького хутора" розташоване на виїзді з міста у напрямку міста Дрогобича. Від трускавецького автовокзалу до водойми йти тротуаром пішки вздовж траси близько 15 хвилин.
Водосховище чимале, але купаються лише у двох місцях – біля дамби та біля ресторану "Козацький хутір". Щодо останнього місця, то тут територія огороджена й доглянута, вхід платний (25 гривень). Берег піщаний, є безкоштовні (для тих, хто заплатив за вхід) вбиральні, душ і роздягальні.
Доброгостівське водосховище – величезна водойма з мальовничими берегами у селі Доброгостів, що входить до Трускавецької громади. Це дуже популярне місце серед купальників, а також тих, хто хоче відпочити від міської метушні у наметах.
Від трускавецької лікарні дорогою вздовж села Станиля попри ліс до озера йти менше години, автомобілем – 10 хвилин.
[read_more_vg id="1216448"]