Відчуття, коли, побувавши на природі, "перезавантажуєшся" і, хочеться гори перевернути, знайоме багатьом. Вчені довели, що місця сили здатні не лише допомогти людині "розвантажити голову" і зібратися з думками, але й поповнити заряд енергії. Такі енергетичні центри, як правило, знаходяться у горах, на пагорбах, біля водоспадів і рік. Розповімо про те, куди поїхати у Львівській області взимку, аби відновити внутрішню гармонію.
Карпатська Швейцарія
У селі Рибник Східницької громади Львівської області є оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірний краєвид на Карпати, річку Стрий і найдовший пішохідний міст краю. У теплу пору року дивовижне місце для єднання з природою і медитації користується неабиякою популярністю серед відпочивальників. Взимку ж людей небагато і це плюс.
З оглядового майданчика, спорудженого над прірвою, відкривається широка панорама, від якої у перші хвилини просто перехоплює подих.
Гори, вкриті густими і не дуже лісами, каньйони, полонини з "розкиданими" на них сільськими хатами, меандр ріки Стрий, яка розширюючись, утворює невеликий острівець, який своєю чергою, неначе ділить її на дві частини, довгий і дуже хиткий підвісний дерев'яний міст (найдовший у Львівській області і лише для сміливців!), і знову безкрайні гори – на це можна дивитися довго, щоразу вихоплюючи очима якісь нові цікаві деталі.
Де: село Рибник, Східницька Селищна громада.
Водоспат Сопіт
У Карпатах є багато мальовничих куточків, де природа підтверджує, що вона – найкращий художник, а зима – пора року, яка неабийяк надихає на творчість. Один із них – Водоспад Сопіт. Розташований він у Сколівських Бескидах, неподалік від південної околиці села Сопота, що на Стрийщині Львівської області.
Висота водоспаду – 7-8 метрів. Знаходиться водограй на потічку, який впадає в річку Сопіт (права притока Стрия). Потічок стрімко збігає по скелі, утворюючи біля підніжжі чималу вирву. У сезон дощів він бурлить і піниться так, що до нього важко підступитися, а ось морозної, але сонячної днини милуватися крижаним Сопотом – одне задоволення.
Поруч із водоспадом є паркувальний майданчик для автотранспорту й альтанки для відпочинку, а також невеличке кафе, де можна замовити гарячі напої, а також бограч, шашлик і печену картоплю.
Де: село Сопіт, Сколівська міська територіальна громада.
Карпатський маяк
Хребет Цюхів завжди славився неймовірними краєвидами, а не так давно тут з'явився ще й "Карпатський маяк", який звідусіль вабить до себе туристів. Але не хвилюйтеся, доходять сюди, особливо взимку, лише найвитриваліші.
15-метрова оглядова вежа, з якої в хорошу погоду видно не лише Дрогобич, Трускавець, Борислав, Східницю, гору Парашку та долину річки Стрий, які знаходяться поруч, а й Львів та Івано-Франківськ, до яких не менше 100 кілометрів, з'явилася у 2022 році. Це ідеальне місце, аби подумати про життя-буття й прийняти важливе рішення.
"Карпатський маяк" є "родзинкою" проєкту "ВелоБескиди", який передбачав будівництво 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. На жаль, більшість велодоріжок поки що є лише на мапі.
Де: біля села Орів, Трускавецька міська територіальна громада.
[read_more_vg id="1257519"]