Культурна столиця України вабить до себе розвагами на будь-який смак і гаманець. Втім, під час війни більшості з нас довелося тугіше затягти паски, іноді на дозвілля грошей взагалі не залишається. У цьому матеріалі розповідаємо про те, куди можна піти у Львові безоплатно.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Артцентр "Дзиґа"
У "серці" Львова є місце, яке вабить до себе і львів'ян, і туристів. "Дзиґа" — легендарний мистецький центр, який ось уже 30 років живить культуру міста Лева. Це осередок із галереєю сучасного мистецтва, сценою, баром, рестораном і концептуальною крамницею. "Дзиґа" підтримує, продюсує та сприяє розвитку різножанрового сучасного мистецтва: художнього (інсталяції, перформанси, ленд-арт, живопис, графіка, скульптура, фото), музики (джаз, блюз, етнічна, рок, електронна музика), літератури, гумору, театру та кіно. У приміщенні артцентру завжди відбувається щось цікаве, а вхід — вільний. Гуляючи середмістям Львова, неодмінно слід знайти час, аби відвідати "Дзиґу".
Коли: щодня, 11:00-22:00.
Де: артцентр "Дзиґа", вулиця Вірменська, 35.
Ціна: безкоштовно.
Мережа молодіжних просторів "Твори!"
Щотижня Мережа молодіжних просторів "Твори!" організузовує для відвідувачів цікаві заходи, серед яких такі, як: воркшопи, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми, ігри, швидкі побачення, кінопокази, спортивні івенти. Участь у всіх є безоплатною. Іноді, аби відвідати захід потрібна попередня реєстрація, але є й такі, на які можна не записуватися. Аби дізнатися програму заходів детальніше, слід відвідати сторінку Мережі молодіжних просторів "Твори!" у Інстаграмі.
Коли: щодня.
Де: МолоДвіжЦентр. Львів, вулиця Скорика, 31; Lviv Open Lab, проспект Червоної Калини, 58; Urban Camp Lviv, вулиця Ряшівська, 2.
Ціна: безкоштовно.
Музей води
Смакувати водичку, розгадувати загадки та спробувати себе у дорослій професії – саме на такі пізнавальні екскурсії запрошує дітей "Центр води".
Під час екскурсії діти дізнаються, як організована система водопостачання та каналізації у місті Лева, та чому потрібно бережно використовувати водні ресурси.
Охочих потрапити на екскурсію в "Центр води", просять зголошуватися за номером телефону (097) 359 85 02, писати у приватні повідомлення на сторінці "Львівводоканалу" у Facebook, чи на електронну пошту tgembach@gmail.com.
Де: Музей води у Львові працює за попереднім записом.
Коли: Музей води, вулиця Хуторівка, 24.
Ціна: безкоштовно.
Музей історії Львівської залізниці
Музей історії Львівської залізниці розташований у приміщенні Палацу науки і техніки локомотивного депо Львів — Захід. Музей засновано у 1973 році, він став першим музеєм залізниці на теренах України. У 2001 році до святкування 140-річчя Львівської залізниці відкрито відновлену експозицію музею історії найстарішої магістралі України.
Загалом у Музеї представлено трохи менше тисячі експонатів. Тут можна побачити зразки рейок усіх часів і народів, інвентар залізничників, форму, тримовні пасажирські квитки 1918-1921 років., і, звичайно ж, моделі різних вагонів.
Де: Музей історії Львівської залізниці, вулиця Федьковича, 54/56.
Коли: понеділок-четвер 08:00-17:00 (12:00-12:45 обідня перерва); п'ятниця 08:00-15:45 (12:00-12:45 обідня перерва).
Ціна: безкоштовно.
Як риба в місті. Квест
Музей Міста (МуМі) пропонує пройти квест центром Львова "Як риба в місті". В його основі – мапа із зображеннями місць, які діти рекомендують відвідати своїм одноліткам. Також команди отримують набір мандрівника і мандрівниці з інструментами, які допоможуть розв'язати 10 завдань різної складності.
Квест розроблено для підлітків, однак завдання є достатньо цікавими для сімейних команд з дітьми, а також для дорослих.
Участь в квесті безкоштовна. Достатньо зібрати команду 2-5 осіб, зареєструватись та підписатися на МуМі в соцмережах. У визначений час прийти до музею чи Центру туристичної інформації і позичити набір мандрівника та мандрівниці. Після проходження квесту його потрібно буде повернути. За виконані завдання, команди отримують невеликий подарунок від Музею Міста.
Квест можна отримати за такими адресами:
- Музей Міста, площа Ринок 1, (біля входу в Ратушу, за попереднім дзвінком – 067 370 78 45). Субота – з 12:00 до 18:00.
- Центр туристичної інформації, вулиця Руська, 20. Щодня з 10.00 до 18.00.
- Urban бібліотека, вулиця Устияновича, 4. Субота – з 13:00 до 19:00, неділя – з 11:00 до 19:00.
- Центральна дитяча бібліотека, вулиця Окуневського, 3. Неділя – з 10:00 до 17:00.
- Бібліотека №4, вулиця Б. Антоненка-Давидовича, 10. Неділя – з 10:00 до 17:00.
- Бібліотека № 9, вулиця Личаківська, 189. Неділя – з 10:00 до 17:00.
- Бібліотека № 19, вулиця В. Симоненка, 10. Неділя – з 10:00 до 17:00.
- Бібліотека № 27, вулиця Б. Хмельницького, 175. Неділя – з 10:00 до 17:00.
Коли: щодня, 10:00-17:00.
Де: площа Ринок, 1, вулиця Руська, 20, вулиця Устияновича, 4, Окуневського, 3, вулиця Б. Антоненка-Давидовича, вулиця Личаківська, 189, вулиця В. Симоненка, 10, вулиця Б. Хмельницького, 175.
Ціна: безкоштовно.
Екоцентр
Хоча екоцентр у Львові чимало людей вважають зоопарком, та насамперед він є закладом освіти, де діти можуть отримати хороші знання про травин та досвід роботи з ними. Більшість мешканців зоокутка врятували від смерті через травми отримані в дикій природі або ж від рук недобросовісних господарів. Загалом у центрі є більше 130 тварин, серед яких чимало екзотичних.
Коли: щодня, 10:00-18:00 ( на вихдін 10:00-15:00).
Де: Екоцентр, вулиця Кубанська, 12.
Ціна: безкоштовно.
Домівка врятованих тварин
Унікальне місце у Львові, де можна зустріти найрізноманітніших тварин і птахів: лисиць, вовків, білок, єнотів, бобрів, конів, тхорів, кроликів, котів, орлів, лелек, сов, воронів… Притулок розташований у парку "Знесіння" у Львові. Вхід туди вільний і бажаний, як для волонтерів та охочих допомогти, так і для тих, хто просто хоче поспілкуватися з тваринами. Благодійні внески і гостинці для тварин вітаються.
Що можна принести для мешканців Домівки: курятину, дрібну рибу, корм для гризунів, корм для котів і собак "4 лапи", овочі та фрукти (банани, ківі, яблука, хурма, виноград), горіхи (грецькі, арахіс), фарш, сухофрукти, зерно (насіння соняшника, кукурудза, овес).
Коли: щодня, 10:00-18:00.
Де: Домівка врятованих тварин, вулиця Довбуша, 24.
Ціна: безкоштовно.
[read_more_vg id="1258129"]