Управління туризму та курортів Львівської обласної військової адміністрації назвало п'ять туристичних локацій області за відвідуваністю у вересні 2024 року. Згідно зі статистичними даними, найпопулярнійший серед гостей краю — заповідник «Тустань».
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Тустань
Фортеця, яка немає аналогів у світі за способом будівництва, а також одне з семи чудес України – розташована на Сколівщині. Як йдеться у повідомленні управління туризму та курортів, впродовж вересня у «Тустані» побували 17141 особа.
Тустань як дерев’яну фортецю заснували в другій половині 9 століття племена Білих Хорватів, проіснувала вона до середини ХІІІ ст., коли необхідність в ній відпала. Тустань була свого часу важливим стратегічним пунктом і охороняла західні рубежі Київської Русі та пізніше Галицько-Волинського князівства. Історики згадували її в літописах та ставили поруч з такими відомими містами, як Львів, Галич, Перемишль, Любачів, Теребовля, тощо. Крім важливого оборонного значення, фортеця також була митним центром у Карпатському регіоні. Купці, що рухались через терен Галичини, повинні були тут зупинитись і сплатити мито.
Унікальність Тустані – у забудові, яка існувала на скелях багато століть тому. Археологи з’ясували: споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю, древні майстри використовували заглиблення в камені для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися й досі. Сучасники не втрачають надії у майбутньому повністю відбудувати унікальну фортецю.
Сколівські Бескиди
Друге місце за національним природним парком «Сколівські Бескиди» – 10 900 осіб.
Це Національний природний парк в Українських Карпатах, розташований у південній частині Львівської області, що охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір. Найвища його точка — гора Парашка (1268 метрів).
Площа парку величезна – 35684 гектарів. На його території є багато неймовірних місць, які перехоплюють подих: гори, річки, струмки, водоспади, озера... Аби відвідати усі навіть відпустки може видатися замало, не те, що вікенду.
Ведмежий Притулок «Домажир»
На третьому місці рейтингу найпопулярніших туристичних локацій – ведмежий притулок «Домажир» – 2 929 осіб відвідало місце у перший місяць осені 2024 року.
Це реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із пересувних зоопарків, цирків, готелів і ресторанів. Тут є умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тисяча квадратних метрів.
Втім, це не лише місце, де живуть врятовані ведмеді, а й великий освітньо-відпочинковий простір для сімейного дозвілля. Тут проводять концерти, майстер-класи, дегустації, ярмарки, квести й інші розваги для дітей і дорослих.
Музей «Дрогобиччина»
Це багатопрофільний музейний комплекс, що репрезентує кілька напрямків: краєзнавчий, художній, архітектурний, природничий, історичний, меморіальний.
Фондова збірка музею нараховує близько 55 тисяч одиниць збереження. Загальна площа експозиції становить 2600 "квадратів".
За інформацією управління туризму та курортів Львівської обласної військової адміністрації, перший місяць осені музей «Дрогобиччина» відвідало 2 911 осіб.
Дрогобицька ратуша
Ще однією популярною туристичною локацією Дрогобича, яку у вересні відвідали 1 978 людей, є вежа Ратуші. Піднятись на найвищу точку міста солеварів, відчути зсередини атмосферу старої будівлі, послухати легенду та оглянути механізм великого годинника, а потім насолоджуватись спогляданням міста з висоти пташиного лету – це незабутні емоції, які доступні всім охочим.
Аби піднятися на Ратушу, слід звернутись у Туристично-інформаційний центр, який знаходиться на першому поверсі будівлі, та придбати квиток. Тут також можна замовити екскурсію, взяти мапу, вибрати сувеніри.
[read_more_vg id="1268274"]