10 найпопулярніших локацій Львівської області серед мандрівників

10 найпопулярніших локацій Львівської області серед мандрівників. || Фото: yavorpark.in.ua.

Заступник директора департаменту спорту, молоді та туризму Львівської обласної військової адміністрації Тарас Лозинський назвав 10 найпопулярніших локацій Львівщини серед мандрівників. На першому місці – заповідник «Тустань».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Заповідник «Тустань»

Фортеця, яка немає аналогів у світі за способом будівництва, а також одне з семи чудес України – розташована на Сколівщині. 

Тустань як дерев’яну фортецю заснували в другій половині 9 століття племена Білих Хорватів. Свого часу вона була важливим стратегічним пунктом і охороняла західні рубежі Київської Русі та пізніше Галицько-Волинського князівства. Окрім важливого оборонного значення, фортеця також була митним центром у Карпатському регіоні. Купці, що рухались через терен Галичини, повинні були тут зупинитись і сплатити мито. 

Унікальність Тустані – у забудові, яка існувала на скелях багато століть тому. Археологи з’ясували: споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю, древні майстри використовували заглиблення в камені для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися й досі. Сучасники не втрачають надії у майбутньому повністю відбудувати унікальну фортецю. 

Сколівські Бескиди

Це Національний природний парк в Українських Карпатах, розташований у південній частині Львівської області, що охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір. Найвища його точка — гора Парашка (1268 метрів).

Площа парку величезна – 35684 гектарів. На його території є багато неймовірних місць, які перехоплюють подих: гори, річки, струмки, водоспади, озера... Аби відвідати усі навіть відпустки може видатися замало, не те, що вікенду. 

Музей «Дрогобиччина»

Це багатопрофільний музейний комплекс, що репрезентує кілька напрямків: краєзнавчий, художній, архітектурний, природничий, історичний, меморіальний.
Фондова збірка музею нараховує близько 55 тисяч одиниць збереження. Загальна площа експозиції становить 2600 "квадратів".

Ведмежий Притулок «Домажир»

Це реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із пересувних зоопарків, цирків, готелів і ресторанів. Тут є умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тисяча квадратних метрів. 

Втім, це не лише місце, де живуть врятовані ведмеді, а й великий освітньо-відпочинковий простір для сімейного дозвілля. Тут проводять концерти, майстер-класи, дегустації, ярмарки, квести й інші розваги для дітей і дорослих.

Дрогобицька ратуша 

Ще однією популярною туристичною локацією Дрогобича є вежа Ратуші. Піднятись на найвищу точку міста солеварів, відчути зсередини атмосферу старої будівлі, послухати легенду та оглянути механізм великого годинника, а потім насолоджуватись спогляданням міста з висоти пташиного лету – це незабутні емоції, які доступні всім охочим.

Аби піднятися на Ратушу, слід звернутись у Туристично-інформаційний центр, який знаходиться на першому поверсі будівлі, та придбати квиток. Тут також можна замовити екскурсію, взяти мапу, вибрати сувеніри. 

Дрогобицька солеварня

Дрогобицькому солевиварювальному заводові майже 700 років. Він є одним із найстаріших із тих, які досі працюють, і єдиним заводом в Україні, де нині виготовляють сіль.

Спосіб виробництва солі у Дрогобичі відрізняється від традиційного видобутку, як це було у Соледарі. Тут із надр викачують соляну ропу, далі її виварюють на дровах у спеціальних ваннах – панвах. Цей виробничий процес складніший і дорожчий. Тому і вартість дрогобицької солі майже вдвічі перевищувала ціну товару «Артемсолі».

Цехи солеварні нині перебувають у занедбаному стані, адже останній ремонт тут проводили ще у далекому 1924 році. Втім, найближчим часом завод планує збільшити виробництво на 20 тонн щомісяця, встановивши додаткову панву.

Зазначимо, що дрогобичани видобувають тут сіль, як і 700 років тому, вручну. 

Музей «Сколівщина»

Бойківське містечко Сколе на річці Опір, оточене зі всіх сторін високими горами, окрім мальовничої природи має давню і славну історію, про яку можна дізнатися в музеї «Сколівщина».

Його експозиція розміщена у п'ятьох кімнатах. Тут є невеликий зоокуточок, елементи бойківського лісопромислу, сільськогогосподарського реманенту, народних ремесел, інтер’єр бойківської хати, військова атрибутика, раритети часів І та ІІ Світових воєн, стенди з фотографіями вояків УПА і ще багато цікавого. 

Етно-комплекс «У Дворі»

Випічка хліба на дровах, відвідини музею бойківської культури та побуту, збивання масла та дегустація, карпатське чаювання – усе це чекає на відвідувачів етно-комплексу «У Дворі», який розташований у мальовничих Сколівських Бескидах, у селі Підгородці. Ну, а для шанувальників «чогось міцнішого» на території є давній винний погріб.

Яворівський національний природний парк

Якщо хочете змінити кам’яні джунглі міста на відпочинок на природі, Яворівський національний природний парк буде чудовою ідеєю. Простора територія, водойми, в яких можна скупатися, чисте повітря і дивовижні туристичні маршрути – саме про цю локацію. На теренах парку можна побачити багато рідкісних рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, тут є і унікальні пам’ятки сакрального мистецтва.

Він ідеально підходить для прогулянок, велосипедних мандрівок, тут можна скупатися у водоймах, відвідати важливі релігійні об’єкти, що є пам’ятками архітектури національного значення. Перебування на цій локації – це нагода побувати на цікавих майстер-класах та познайомитись зі славними сторінками минулого.

Аптека-музей Йогана Зега

Аптеку-музей у міському парку культури і відпочинку відкрили наприкінці січня 2021 року. Місто обрали не випадково, адже Борислав – це лише нафтова столиця Галичини, тут ще й розташоване величезне родовище гірського парафіну – озокериту. Не дивно, що львівський фармацевт, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині Йоган Зег свого часу проміняв Львів на Борислав, аби займатися тут нафтопереробною і аптечною справами .

[read_more_vg id="1275666"]

 

 

Последние новости