З 1 березня тариф на електроенергію знову підвищиться і складе 90 копійок – 1,68 гривні за кіловат.
Це буде п’яте і останнє подорожчання, визначене постановою НКРЕ №220 від 26 лютого 2015 року.
Зокрема, за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) кияни будуть платити по 90 копійок за кіловат (зараз 0,714 грн).
За обсяг, спожитий від 101 кВт/год – 1,68 гривні (зараз від 101 до 600 кВт/год включно – 1,29 гривні, від 601 кВт/год і більше – 1,638 гривні).
Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії тариф складе 90 копійок за кіловат.
Як зекономити:
Енергетики розповіли про прості і не витратні способи економії електроенергії вдома та на роботі:
Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. При виході з будинку вимкніть з розеток усі побутові прилади, крім холодильника.
Не залишайте електроприлади в режимі "standby" (режим очікування) – вимикайте їх з розетки. По-перше, це безпечніше, по-друге, вимкнення приладів з мережі дозволить зменшити використання електроенегії в середньому до 300 кВт/год в рік.
Налаштуйте в комп'ютері режим енергозбереження, при якому можна заощадити до 50 % електроенергії. Усі комп'ютери, що випускаються на сьогодні, підтримують такий режим.
Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-8 разів довше. Яскравість освітлення не погіршиться, але ви споживатимете в чотири-п’ять разів менше електроенергії.
Додайте світильники у всіх ключових місцях квартири. Точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення з однієї точки.
Правильно використовуйте електрочайник. Постарайтеся наливати в чайник тільки необхідну кількість води – цим ви зекономите електроенергію та час для нагріву води.
Якщо у вас електроплита, необхідно вибирати посуд, дно якого відповідає розмірам конфорки, оскільки при використанні посуду більшого діаметра втрачається 5% - 10% електроенергії. При приготуванні їжі бажано закривати посуд кришкою, а при закипанні – перейти на низькотемпературний режим готування. Раціонально використовуйте тепло конфорок, привчіть себе до того, що електроплита може готувати і тоді, коли вже вимкнена.
Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Коли пральна машина не повністю завантажена білизною – втрачаються 10 %–15 % електроенергії. При неправильно вибраній програмі прання втрачається до 30 % електроенергії.
Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Завдяки цьому економія електроенергії в кінці місяця буде очевидна. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають електрики на 30 %-40 % менше.
Дивись ще:
Добра новина: у Львові відремонтують Двірцеву площу
Дізнайся: куди продовжили маршрут швидкісного потяга "Чернівці–Львів"
Сакура, вино та повітряні кулі: ТОП фестивалів весни-2017 на Західній Україні