Наші національні страви — смачні, поживні та різноманітні. Вони сформувалися під дією багатовікової історії, традицій, географічних та культурних особливостей. Борщ, вареники, пампушки, кутя — те, чим славиться українська кухня рецепти відомі по всьому світу та смакують людям у різних куточках планети.
Характерні особливості української кухні
Наші національні ситні та поживні страви мають риси, що виділяють їх серед інших:
- Використання місцевих продуктів — те, чим може пишатися українська кухня. Бо ми маємо на своїй території доступ до свіжих овочів, фруктів, якісних зернових, грибів, можливість вирощувати птицю, свинину, отримувати молочні продукти.
- Різноманітність. Серед українських страв легко знайти варіанти супів, м’яса, страв з тіста, випічки, каш. Доступні складні багатоетапні рецепти та варіанти на щодень.
- Унікальне поєднання інгредієнтів. Чого тільки вартий борщ, де є овочі, м’ясо, спеції та трави або варіанти начинок для вареників: від картоплі з цибулею до маку.
- Способи приготування. Українські страви варять, смажать, тушкують та запікають. Страви з печі в глиняному посуді мають особливий смак та аромат.
- Ритуальне та святкове меню. Кожна подія супроводжується списком страв, що мають свої секрети приготування: кутя на Святвечір, паска та крашанки до Великодня, млинці на Масляну, короваї на весілля.
- Напої та настоянки. Трави та фрукти — основа для чаїв, компотів, киселів. Серед алкогольних напоїв відомі медовуха та домашні настоянки.
В будь-якому випадку, український стіл завжди щедрий та смачний, незалежно від події та приводу.
Популярні українські страви
Варто почати з борщу, адже він відомий в різних куточках нашої планети. Існує безліч рецептів приготування та з-під рук різних господинь він завжди виходить різним. Щедра порція червоного буряку, капусти, м’яса, часнику. Можна приготувати й вегетаріанський варіант з квасолею. Подають його зі сметаною та пампушками — ще одною національною стравою. Приготувати її легше, ніж здається на перший погляд. Головне — взяти свіжі інгредієнти. Тобі знадобиться:
- пшеничне борошно — 600 г;
- «Львівські дріжджі» пресовані — 40 г;
- тепле картопляне пюре 250 г та відвар 250 мл;
- яйце — 1 шт.;
- олія — 100 мл;
- сіль — 2-3 ч. л.;
- цукор — 1 ст. л.
Для часникової поливки знадобиться роздавити 4-5 великих зубчиків часнику, нарізати зелень петрушки, додати 2-3 ст. л. олії та 2 ст. л. води, дрібку солі. Поєднання борщу, пампушок та тонких шматочків сала — найяскравіший приклад автентичної української кухні.
Другою стравою можна подати вареники з картоплею та грибами, доповнити їх засмажкою з цибулі та шкварок, сметаною. Просте тісто з борошна, яєць, води та солі, начинка з товченої картоплі зі смаженими грибами, трошки терпіння та неперевершений обід готовий.