Традиції і табу: 25 грудня римо-католики святкуватимуть Різдво

Як відзначають львів'яни Різдво 25 грудня

Завтра, 25 грудня, римо-католицька церква, більшість протестантських Церков і деякі православні, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, святкуватимуть Різдво Христове. Свято, яке церква встановила на спогад про народження Ісуса Христа у Вифлеємі.

Про головні традиції цього дня і вечора напередодні, а також, що можна і чого не варто робити на Різдво розкаже VG Львів.



Святвечір

Як відзначають Святвечір 24 грудня

У день перед Різдвом, 24 грудня, традиційно відбувається святвечір. У цей день їдять тільки сочиво – зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку. Під скатертину святкового столу іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну літургію.

До того ж, за день до Святого вечора прийнято покаятися: відвідати друзів і сусідів, щоб у всіх попросити вибачення, помиритися. Не можна сідати за святкову вечерю з образою в серці.

Розклад богослужінь 24-25 грудня: львівські храми відзначатимуть Різдво


Традиції Різдва

Звичай колядувати на Різдво

У день Різдва, 25 грудня, відправляються три особливі літургії – меса вночі, меса на зорі і меса днем. Таким чином, Різдво святкується тричі – як одвічне народження Слова від Бога Отця (вночі), народження Бога-Сина від Діви (на зорі) і народження Бога у віруючій душі (вдень). Святкування Різдва триває вісім днів.

Популярний звичай у католицьких країнах – колядування. Віряни ходять по домівках дітей та молоді з піснями і добрими побажаннями. У відповідь колядники отримують подарунки: ковбасу, смажені каштани, фрукти, яйця, пиріжки, солодощі.

Колядники перевдягаються у маски та в шкури тварин, це дійство супроводжується гучним веселощами. Зазвичай з колядками ходять тільки до родичів, сусідів і близьких друзів.


Різдвяне меню

Різдвяний стіл: традиції

Святкове застілля обов'язково починається з куті. За традицією кількість страв на столі відповідає кількості апостолів. Традиційне різдвяне меню передбачає: борщ; вареники з наповненням на будь-який смак; млинці з капустою; печену картоплю, рибу в різному вигляді; капусту з грибами або горохом; хліб, масло, твердий сир; узвар, чай; солодощі.


Чого не можна робити на Різдво

Чого категорично не можна робити на Різдво

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у 

Читайте всі новини у нашому каналі , додавайтеся у  і підписуйтеся на нас в 

Последние новости