"Немає вільних машин": чи реально викликати таксі у Львові під час сильного дощу

У вівторок, 4 жовтня, сильна злива практично паралізувала рух транспорту у Львові. Львів’яни скаржилися у соцмережах, що було важко дочекатися тролейбус чи трамвай — більшість із них опинялися у заторах. А коли на зупинці, під рясним дощем, довгоочікуваний автобус таки діставався зупинки, сісти у нього ставало новою проблемою, адже транспорт був переповнений. Альтернатива – викликати таксі і почути у відповідь: "Вибачте, у вашому районі немає вільних машин!"

Як розповів львівський таксист Юрій Даниляк, рекордом у цей день стала позначка у 200 замовлень, що одночасно чекали на відповідь. За його словами, нормальна кількість у звичайний день — близько 25. Юрій радить львів’янам трохи піднімати суму замовлення, тоді шанси, що машина таки приїде, різко зростуть. Наприклад, замість 40 гривень заплатити 50 чи 60.

Як пояснив журналісту Tvoemisto.tv співвласник служби таксі "Lviv Hotel Taxi" Сергій Партика, транспортний колапс у зливу був очікуваний. За його словами, така ситуація повториться ще неодноразово. І винні у цьому як самі таксисти, так і пасажири.

Сергій Партика розповів, чому транспортний колапс у зливу був очікуваний. Фото із соцмереж

Львівський таксист. Хто він?

"У Львові працює близько 5 тисяч автомобілів у режимі таксі. Але ці водії не є таксистами. Я маю на увазі, що це люди, для яких таксування не є видом професійної діяльності. Вони виходять працювати, коли їм зручно. І стати водієм таксі може абсолютно будь-хто, незалежно від стану машини та рівня фаховості. Наприклад, працювати у сильну зливу, коли є підвищені ризики аварійності, треба вміти. Якщо людина працює, коли хоче, скільки хоче та ще й може вибирати зі списку замовлень для себе найкраще, то, звичайно, будемо мати транспортний колапс, що ми і побачили позавчора. Більшість з них просто поїхали додому. Робочих авто стало менше, а кількість замовлень навпаки зросла у рази.

На мою думку, легальних таксистів у Львові не більше 5%. Більшість просто не вважає за потрібне працювати у правовому полі — не мають відповідної ліцензії".


Що відбувається після того, як людина набрала номер таксі?

"Після того, як людина зробила замовлення, диспетчер просто "викидає" його у ефір. Таксисти "підбирають" та думають, взяти чи ні. Технічно водію дали можливість відфільтровувати замовлення: обирати суму, напрямок тощо".


Чому викликати таксі у Львові складно?

"Служби таксі не займаються логістикою. Елементарно потрібно розуміти, що ввечері люди їдуть в одному напрямку, вранці — в іншому. У місті є цілі райони, де люди не можуть викликати машину. Наприклад, Рясне. Середня поїздка по місту — в межах 6 кілометрів. Люди їдуть, зазвичай, з одного мікрорайону у сусідній, недалеко. То чому б не розподілити машини таксі так, щоб у кожній місцевості Львова завжди була якась кількість авто? Але цього ніхто не робить".


Хто винен у транспортному колапсі?

"Ситуація, що склалася з транспортом позавчора, у зливу, відбудеться ще десятки та сотні разів. Люди, які не є професійними таксистами, просто не виїхали. Ніхто на це не має впливу. Замовлень стало у рази більше. А як щодо громадського транспорту? Чи трамваї не ходили? Чому наші люди не підтримують такий рух, як спільні поїздки? У розвинених країнах, де є культура споживання, це розповсюджене явище. У соцмережах можна знайти однодумців та їздити з ними разом на роботу — це цікаво, весело, комфортно та дешевше за таксі. І трохи допоможе розвантажити дороги. Можливо, у таку сильну зливу хтось з цього руху би міг підібрати людину та допомогти їй дістатися додому.

Ще є такі люди, які одночасно телефонують у кілька служб таксі, вибираючи ту, машина якої швидше приїде. Це також неправильно, бо водій може дарма виїхати на виклик, а через це інша людина взагалі не зможе скористатися послугами таксі".

Під час негоди у Львові водіям працювати у рази складніше. Фото: Варта 1

Як би ви оцінили рівень комфорту у львівських таксі?

"Сервіс у таксі Львова перебуває на рівні нижче середнього. Масово не повертаються речі, які люди забувають у машині. Водій може палити у салоні, нецензурно висловлюватися. Може не вийти з авто, щоб допомогти поставити сумку у багажник. Ще яскравий момент — кожен водій отримує номер телефону, з якого надійшло замовлення. Це є порушенням закону про захист баз персональних даних".


Чи варто нам чекати на Uber?

"Що таке Uber? Це таксопарк? Ні. То є платформа, мобільний додаток. Ходить легенда, що Uber приходить та знищує таксі своїм комфортом та сервісом. Такі країни, як наша, Uber дивує високими стандартами, його сприймають як інноваційне таксі. Але, насправді. такий сервіс є абсолютно нормальним. Є ще один момент: хіба Uber привезе з собою водіїв з-за кордону? Ні. Хай він прийде у Львів, візьме на роботу вихованих хлопців та дівчат, купить хороші машини. Я не знаю, які є шанси реалізувати це. Бо немає культури споживання".

Читайте також: 

Львів'янину на замітку: скоро будемо укладати контракти з лікарями

Як мер Львова "шопився" на ярмарці місцевих товаровиробників (відео)

На Львівщині фура злетіла в кювет (фото)

Последние новости