Як вберегтися: кліщі заражають львів'ян хворобою Лайма

Як повідомила "Львівській газеті" головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, 22-річну львів’янку під час прогулянки вкусив кліщ. Жінка на 16 тижні вагітності.  Кліща видалили, але через два тижні на місці укусу виникла еритема ( червоні плями на нозі) й підвищилася температура. Вона звернулася по допомогу до лікарів, які й діагностували у жінки хворобу Лайма. Зараз жінка перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні.

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке має хронічний або гострий перебіг і може уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви.

Кількість людей, у яких після укусу кліщів розвинулася хвороба Лайма, на Львівщині стрімко зростає.  За 5 місяців цього року її діагностували у 31 особи (за червень дані будуть згодом), хоча насправді таких випадків, як каже завідувач лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Оксана Семенишин, як мінімум у півтора разу більше, бо чимало людей звертаються у приватні лабораторії і лікуються приватно, тож  такі дані не завжди потрапляють  в офіційну статистику.

Лікарі кажуть, що органи виконавчої влади міст, сіл повинні боротися з кліщем, спеціально обробляти парки, сквери, навколишні ліси, які прилягають до населених пунктів.  Повинні, але цього у нас, на жаль, не робиться. У Львові лише почали обробляти деякі парки. Скидається на те, що  вагітні , діти, замість того, аби гуляти в парках, лісах, мають сидіти в задушливих квартирах, бо лише так можна вберегтися від кліщів.

Виявлений на шкірі кліщ, що присмоктався, підлягає видаленню. Слід знати, що кліщі є переносниками цілого ряду небезпечних інфекційних хвороб, а ймовірність зараження різко зростає при роздавлюванні кліща. Виходячи із цього, слід бути обережними, щоб у випадку ушкодження часточки кліща не потрапили в ранку, а також на руки й слизові оболонки того, хто видаляє.

Слід також знати: існують лабораторні методи обстеження, що дозволяють відповістити на запитання, заражений кліщ чи ні. Особливістю згаданих методів є те, що для діагностики необхідний цілий кліщ, а не його відірвані фрагменти.


Як вберегтися

Рекомендації з видалення кліща:

Дії після видалення:

***

 Профілактика. Укуси кліщів

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Последние новости