З огляду на суспільний резонанс, який викликало розслідування щодо підозри директора Львівського бронетанкового заводу та ще 4 осіб у розтраті майна, в НАБУ та САП оприлюднили наочну схему розтрати.
Як йдеться в повідомленні від НАБУ, як було встановлено досудовим розслідуванням, ДП "ЛБТЗ" виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України (ЦБТУ ЗСУ) нових двигунів В-46-6. За документами, ЛБТЗ придбав у ТОВ "Булет Лайн" і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів, за що отримав оплату у розмірі 28 млн 560 тис. грн. Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни — не новими, а такими, що були у використанні. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.
Нагадуємо, 14 липня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали низку посадових осіб Збройних Сил України та ДП "Львівський бронетанковий завод" за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"). Також затримано посередника — засновника комерційної структури. Того ж дня начальнику ЦБТУ ЗСУ (генерал-майору) суд призначив арешт з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн; розмір застави для начальника відділу ЦБТУ ЗСУ (полковника) та засновника комерційної структури, задіяної у схемі, склав 1,6 млн грн для кожного.
15 липня слідчий суддя продовжив розгляд клопотань щодо обрання запобіжного заходу для ще двох підозрюваних – директора ЛБЗ та його заступника. Їм також призначено арешт на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн та 1,8 млн грн відповідно. Наразі обидва підозрюваних внесли призначену судом заставу і звільнені з-під варти.
Директора Львівського бронетанкового заводу відсторонили від посади до 13 вересня за рішенням суду.
Розслідування за наведеними фактами антикорупційні органи розпочали наприкінці листопада 2016 року.
Джерело: Форпост.
Дивись ще:
Реалії: як на Львівщині пробуксовує програма "Доступні ліки"
Не впорався з течією: на Закарпатті в річці знайшли тіло школяра
На всіх не вистачило: львівська юристка привласнювала хабарі, які мала передавати суддям
Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм