Не хворій: що треба знати львів'янам про грип

Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, який у Львові розпочався у жовтні, триватиме до травня наступного року, і в цей період значно зростає ризик захворіти. Про це VG Львів повідомила прес-служба Львівської міськради. 

За даними Львівського міського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", захворюваність на ГРІ є на неепідемічному рівні.

Так, з початку епідсезону зареєстровано 28 918 випадків захворювання ГРІ, з них частка захворілих дітей до 17 років склала 56,1%.


Які симптоми грипу

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це:

- різке підвищення температури тіла (більше 38 °С),

- головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,

- кашель,

- нежить.


Які симптоми вимагають термінової госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не слід зволікати з госпіталізацією, бо життя людини може бути під загрозою.

Викликати "швидку" чи терміново звертатися безпосередньо до лікарні потрібно при таких симптомах грипу:

- обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;

- важко дихати;

- температура не спадає впродовж тривалого часу;

- багаторазове блювання та випорожнення;

- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;

- біль у грудній клітці;

- з’явились домішки крові у мокроті;

- показники артеріального тиску нижче норми.


Профілактика грипу

1. Якщо ви захворіли – візьміть лікарняний і будьте вдома. Грип швидко передається, тому так званий "трудовий героїзм" (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часто мийте руки – це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.


Найефективніший спосіб не захворіти

За словами медиків, найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – вересень-жовтень, проте щеплення можна зробити і впродовж усього епідсезону захворюваності на грип та ГРІ. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Існують групи ризику, яким вакцинацію  варто зробити, перш за все. Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а також люди, що перебувають на імуносупресивній терапії. Професійними групами ризику є медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Сезон застуд: стало відомо, скільки людей вклав у ліжко грип на Львівщині

Грип наступає: хто з львів'ян хворіє більше за інших

Серед підлітків: у Львові почалася епідемія грипу

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

 

 

 

 

 

Последние новости