Закохаєшся з першого погляду: у львівському ботсаду заквітли водяні маки

У ботанічному саду Львівського розцвіли кілька сортів водяних лілій. Фото ботсаду

У Львові триває сезон цвітіння. У ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка розцвіли кілька сортів водяних лілій.

В народі їх називають по-різному: латаття, «водяна лілія», «умич», «водяний мак», «водяний лопух».

«Вона здавна уособлювала щось магічне та виступала символом жіночності, дівочих чар і чистоти. Втім, на цьому магія рослини не закінчується, оскільки їй притаманні кілька цікавих особливостей. Перш за все, латаття – унікальний «синоптик», що має здатність закривати свої квітки перед дощем», - повідомили у ботанічному саду.

 Ця рослина є своєрідним «квітковим годинником»: у погожі дні її квітки відкриваються, зазвичай, о 7 годині ранку, а закриваються о 5 вечора. Латаття починає цвісти лише на 5-7 році життя.

На сьогодні, існує велика кількість сортів «водяної лілії», що вирізняються палітрою кольорів та розмірами квіток. Більшість із них з'явилися в результаті селекційної роботи однієї людини – французького юриста і садівника Джозефа Борі Латур-Марліака (1830–1911). Перший гібридний сорт латаття він вивів у 1877 р. і за своє життя створив таких понад 60.

 На жаль, після смерті селекціонера секрети виведених сортів були втрачені. І лише в останні десятиріччя стали з'являтися нові сорти латаття американської селекції, якими й можемо милуватися сьогодні.

Нагадаємо, у Львові нещодавно заквітли півонії у ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка.

Последние новости