Львів'ян застерігають про новий вид шахрайства. В Телеграмі невідомі, під виглядом друга, просять позичити гроші.
Як повідомили у Міністерстві внутрішніх справ України, ви або ваші друзі можуть отримувати повідомлення нібито зі знайомого акаунту. Фото знайоме, однак номер – прихований.
Якщо ви отримали таке повідомлення, то краще зателефонуйте цій людині і запитайте, чи надсилала вона подібне прохання.
Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
- Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.
- Перевіряти прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з акаунту знайомих людей.
Якщо ж ви стали жертвою шахраїв у мережі, то слід звернутися в поліцію. Якщо ви запідозрили, що вашу сторінку «зламали», необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Це можна зробити в налаштуваннях.
Нагадаємо, у Львові активізувались шахраї, які телефонують начебто за дорученням начальника податкової інспекції та намагаються отримати персональні дані громадян, або вимагають перерахувати кошти