У Львові стрімко зростає кількість молодих людей, які хочуть стати ІТ-шниками. У 2021 році у Львові на технічні спеціальності було зареєстровано понад 20 тисяч електронних заяв, в Україні — 206 тисяч. Про це йдеться в дослідженні освітніх тенденцій від GlobalLogic.
В Україні за два роки кількість заяв абітурієнтів на ІТ-спеціальності зросла вдвічі
"Популярність технічних напрямів освіти зростає. Загалом за два роки кількість заяв на ІТ-напрями зросла вдвічі – зі 103 тисяч у 2019 році до понад 206 тисяч у 2021 році. За результатами вступної кампанії 2021 року найпопулярнішими ІТ-напрямами стали "комп’ютерні науки" та "інженерія програмного забезпечення", — йдеться у повідомленні.
Найпопулярніші виші серед ІТ-студентів
Найбільше заяв майбутні ІТ-студенти подали у п'ять вищих навчальних закладів України: Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського, Національний університет "Львівська політехніка", Національний авіаційний університет, Київський Національний університет ім. Т. Шевченка та Харківський національний університет радіоелектроніки відповідно.
Курси від ІТ-компанії GlobalLogic
Виші дають молодим фахівцям якісну теоретичну базу, проте їм не вистачає досвіду роботи з реальними проєктами. Про це свідчать результати опитування компанії, згідно з яким 80% початківців потребують більше практики та менторства. Щоб розв'язати цю проблему, ІТ-компанії запускають власні освітні ініціативи та курси.
"Спеціалісти хочуть навчатись і пробувати свої сили на практиці. Тож вони подаються на освітні програми від ІТ-компаній і, як наслідок, формується попит на нові напрями навчання. За 2021 рік ми в GlobalLogic запустили понад 14 нових програм та оновили всі курси відповідно до потреб ринку щодо технологічної та практичної підготовки спеціалістів. Найпопулярнішими програмами серед інженерів-початківців наразі залишаються Linux Kernel, С/С++ та C/Embedded", – зазначив координатор університетської програми GlobalLogic в Україні, кандидат технічних наук, доцент Євген Сакало.
Кожен другий випускник курсів долучається до команди
За даними GlobalLogic, з початку 2021 року близько 1300 фахівців без комерційного досвіду пройшли курси GL BaseCamp. Близько половини випускників – долучилися до команди GlobalLogic. А 25% новачків, які почали співпрацю з компанією з початку року, не мали комерційного досвіду до цього.