23-річний мешканець Львівської області під час риболовлі заразився лептоспірозом До обласної інфекційної лікарні привезла «швидка» у вкрай важкому стані. Чоловіка відразу госпіталізували у реанімаційне відділення, де він перебувавав майже тиждень. Загалом на Львівщині зафіксували чотири випадки лептоспірозу, пише Zaxid.net.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Слабкість була така, що не міг ходити
Епідеміологи Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України з’ясували, що напередодні чоловік займався сільськогосподарськими роботами: косив сіно, працював на землі. За декілька днів до захворювання купався у місцевій водоймі, пірнав, ловив рибу і поранив руку рибальським гачком. Тож найімовірніше, там і заразився лептоспірозом.
До лікарів чоловік звернувся не одразу. Йому спершу дошкуляв головний біль, нудота, кашель, температура піднімалася до 38-40 градусів. Згодом до цих симптомів додалися біль у литках, жовтяниця. Слабкість у ногах була така, що він не міг ходити. Уже в інфекційній лікарні у пацієнта виявили печінкову і ниркову недостатність.
Тиждень провів у реанімації
Чоловік понад тиждень провів у реанімації, згодом лікувався у відділенні. Минулого тижня його виписали додому і він ще продовжує амбулаторне лікування.
Де, коли і як люди найчастіше заражаються лептоспірозом
За словами лікарів, найчастіше люди заражаються лептоспірозом наприкінці літа–початку осені, коли купаються у водоймах, не призначених для купання, ловлять рибу, прибирають у підвалах тощо.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. Від людини до людини захворювання не передається.
В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.
Симптоми лептоспіроза
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.
Як уникнути захворювання
Аби уникнути захворювання, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, не купатися у водоймах, які не призначені для купання, частіше мити руки і боротися з гризунами у будинку та господарстві.