Що робити, коли присмоктався кліщ  

Що робити, коли присмоктався кліщ. || Фото: health.24tv.ua.

У червні 2023 року через укуси кліщів на хворобу Лайма захворіло 32 мешканці Львівщини. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю і профілактики хвороб МОЗ України. Розповідаємо про те, що робити, коли присмоктався кліщ.  

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Найбільше хворих серед мешканців Львівського району

Найчастіше жертвами кліщів ставали мешканці Львівського району (26 випадків), Золочівського (3), Дрогобицького (2) і Яворівського (1).

"Серед тих, хто через укуси кліщів захворів на хворобу Лайма, є п'ятеро дітей", – йдеться у повідомленні.

Чим небезпечна хвороба Лайма

Нагадаємо, хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування

Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Що робити, коли присмоктався кліщ  

1. Не панікувати. Не всі кліщі є заразними, хоч кожного слід розглядати як такого, що може інфікувати.

2. Якщо виявили на тілі кліща, найкраще відразу під’їхати в найближчий медичний заклад, щоб там правильно його зняли. Коли кліщ на тілі був менше доби (а він може триматися до 12 діб), то ймовірність інфікування доволі мала.

3. Коли медзакладу поблизу нема, спробуйте витягнути кліща самі. Обгорніть пальці бинтом чи марлевою серветкою і спробуйте витягнути його. Робіть це поволі, щоб витягнути всього кліща, а не його частину. Рану обробіть антисептиком, а руки добре помийте з милом.

4. Повідомте про цей випадок сімейного лікаря і впродовж трьох тижнів спостерігайте за станом здоров’я і місцем укусу. Якщо на місці укусу з’явилася еритема (червона пляма у вигляді кілець), значить, кліщ попався інфікований. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням, форма її округла або овальна, рідше – неправильна.

[read_more_vg id="1245498"]

 

Последние новости