Такі гаджети, як планшети, з'явилися в житті сучасного людства біля 15 років тому. Спочатку пристрої використовувалися здебільшого для розваг: ігри, перегляд відео та фільмів, прослуховування музики. У подальшому планшети вже стали використовуватися як ефективні інструменти для роботи та навчання.
Сучасний шкільний процес неможливий без використання гаджетів: онлайн уроки, тести, пошук інформації, створення презентацій та проєктів, електронні книги та інше. У статті розповімо про переваги планшетів для учнів школи та основні параметри їхнього вибору.
Ключові переваги
Планшет, який здатен задовольнити всі потреби та бажання юного користувача, є повністю мобільним та легко поміщається навіть у маленькому дитячому рюкзаку. До інших переваг можна віднести:
-
ідеальне поєднання портативності та великого дисплею. Для цього пристрою не потрібно купувати окрему сумку чи спеціальну підставку;
-
автономність. У середньому якісний планшет, наприклад, Айпад, може працювати на одному заряді акумулятора від 6 до 12 годин. Тобто протягом навчального дня не доведеться користуватися зарядним пристроєм;
-
зручний для зв'язку. Багато моделей мають слот для SIM-карти, що дає змогу їм повністю дублювати функції смартфона.
До того ж, у питаннях програмного забезпечення та функціональних можливостей планшети здебільшого не поступаються ноутбукам. А якщо використовувати додаткові аксесуари, такі як клавіатура та мишка, то можна легко створити собі повноцінний прототип лептопа.
Як вибрати планшет для навчання?
Є декілька важливих параметрів вибору, орієнтуючись на які можна купити дійсно зручну та ефективну модель.
-
Діагональ екрана. Потрібно розуміти, що від цього параметру залежать габарити планшету, тому зупиняти вибір на максимальних показниках здебільшого недоречно. Але й маленький екран теж не кращий варіант, адже під час читання та виконання вправ очі будут швидко втомлюватися. Оптимальний розмір діагоналі — 8 дюймів. Для виконання графічних завдань або 3D-моделювання підійде гаджет з екраном 9 - 10 дюймів.
-
Потужність процесора. Для виконання стандартних навчальних завдань цілком вистачить 2 ядер та частоти від 2000 МГц. Якщо ж орієнтуватися на запуск ігор чи користування вимогливими застосунками та програмами, то знадобиться більш потужний пристрій: від 4 ядер.
-
Оперативна пам'ять. Навіть якщо купуєте планшет виключно для перегляду освітніх сайтів та пошуку інформації, об'єм оперативної пам'яті має бути щонайменше 4 Гб. Для більш складних завдань потрібен більший обсяг. Що стосується внутрішнього сховища, то зберігання всіх файлів та застосунків краще мати певний запас, тому вибирайте моделі із показником від 128 Гб. Добре, якщо пристрій матиме слот для встановлення карти пам'яті.
Також потрібно враховувати автономність планшету. Для школяра цей показник має становити приблизно 8-10 годин.