17 січня ВР прийняла закон, який дозволяє використовувати в міському транспорті автоматизовану систему оплати проїзду — тобто він дозволяє впровадження електронного квитка. Lviv.com спробував розібратись, що це означає для Львова.
Без цього закону е-квиток був поза правовим полем. “Тепер є усі юридичні підстави на оголошення тендеру по напрацьованому технічному завданню. Думаю, з цим довго не тягнутимуть, і в найближчі декілька тижнів буде запущена процедура приймання заявок від компаній, які забажають реалізовувати електронний квиток у Львові.
Процедура займе декілька місяців, проте це ще один вагомий крок для впровадження проекту”, – каже Ростислав Васюта, активіст в галузі транспорту. Коли у Львові буде е-квиток? Тендер проводитимуть за правилами ЄБРР, який надає кредит на впровадження е-квитка у місті. Конкурс триватиме десь півроку. Більшість часу піде на приймання заявок, їх вивчення та можливість оскарження рішення.
Як оберуть переможця, він муситиме ще виготовити необхідну кількість пристроїв для е-квитка. Ростислав Васюта вважає, що це займе два-три місяці. Коли всі пристрої виготовлять, їх буде потрібно встановити у транспорті. “Період встановлення дуже залежатиме від того, скільки людей до цього залучать. Якщо це робитимуть суто електрики на АТП, то може й до півроку розтягнутись.
Якщо все-таки залучать більше професійних людей, то можна й за три місяці впоратись”, — оцінює Ростислав. Ну, і це ще не все. Після того, як все у транспорті встановлять, піде не менше трьох місяців на тестування. Це необхідно, щоб виправити можливі баги та остаточно налаштувати нову систему. По суті, орієнтовна дата впровадження е-квитка у місті — середина 2018 року.
Дивись ще:
Випадок чи саботаж: у львівському депо водії розбили ще два нових "Електрони"
Новинка: через Львів поїдуть потяги-трансформери
У Львові горів офіс: є постраждалі