Свято-Георгіївський кафедральний собор

вул. Володимира Короленка, 3

+38 (032) 276-54-20

Рейтинг заведения

5.0

# 1 из 1 предприятий в рейтинге категории Православні храми і монастирі УПЦ

Церква святого Георгія Змієборця - православний храм, єдиний у Львові приклад архітектури в неовізантійському (візантійсько-романському) стилі. Належить до Української православної церкви (Московського патріархату). З 1992 року виконує функції кафедрального собору Львівської єпархії.

До початку Першої світової війни церква була єдиним легальним православним храмом у всій Галичині і належала до Буковинської митрополії. У міжвоєнний період вона була центром Галицького деканату Польської православної церкви в межах Варшавської єпархії. У 1945-1946 роках храм був катедрою Львівської єпархії Українського екзархату РПЦ.

1895 року затверджено проект храму, виготовлений віденським архітектором Ґуставом Захсом. Він же виконав проект плебанії і огорожі. 1 листопада 1897 року закладено наріжний камінь. У жовтні 1899 року головні роботи зі спорудження церкви і плебанії було виконано і до наступного року тривали роботи по викінченю. 1901 року встановлено чотириярусний іконостас, виготовлений віденськими майстрами: різьбярем Карлом Вормундом і живописцем Фрідріхом фон Шиллером. Кам'яний вівтар виготовлено у Львові скульптором Людвіком Тировичем. Поліхромію в храмі виконав віденський живописець Карл Йобст. Вітражі і мозаїчна вставка в супрапорті над центральним входом виготовлені і змонтовані віденською фірмою "Tiroler Glas Malerei und Mozaik Anstalt". Сюжетом мозаїки початково мав бути св. Георгій, але через обмеженість площі було вирішено зобразити Ісуса Христа-Пантократора. Сім дзвонів відлито фірмою Карла Швабе. 27 жовтня 1901 року храм освячено на честь святого Георгія.

У храмі знаходиться копія Тихвінської сльозоточивої ікони Божої Матері з Іллінського скиту на Афоні, написана і подарована його ченцями православній громаді Львова у 1905 році. 1997 року рішенням Священного Синоду цей образ було визнано чудотворним. Окрім того, в церкві знаходяться частки мощей святої великомучениці Варвари та святого мученика Парфенія.

Богослужіння відбуваються щодня, в неділю та великі свята правиться дві чи три Служби Божі. Богослужіння відбуваються на церковно-слов'янській мові московського, а не київського ізводу, як це прийнято в більшості церков єпархії. 

При церкві видається газета "Світло православ'я", офіційне видання Львівської єпархії, діє Львівське молодіжне православне братство Почаївської чудотворної ікони Матері Божої, організовано Вищі богословські курси.

КОМПАНИИ РЯДОМ

0.0

4.0

0.0

5.0

0.0

2.8

0.0

0.0

0.0

0.0