У Львові на кожному кроці ви знайдете величезну кількість кафе і кав’ярень: "крапки", "чарочні", "кнайпи" в найнесподіваніших варіантах і архітектурних та дизайнерських рішеннях.
А які цікаві і незвичні історії пам’ятають у Львові про найпопулярніші в народі і знамениті міські кнайпи, звичайно ж, знають львівські екскурсоводи. Вони в цьому ділі, як кажуть, собаку з’їли.
Екскурсовод Ігор Хома знає про старі львівські кнайпи майже все. Саме він, проводячи екскурсії старовинними місцями і знайомлячи приїжджих з новими львівськими кафе, намагається переконати туристів, що добрий і гостинний дух львівських кав’ярень живий донині і не вивітриться ніколи.
Адже, як і колись, сьогодні в них можна зустріти і відомих городян, і знаних політиків, і улюблених акторів і літераторів.
Як у львівській кнайпі напоїли Олексія Толстого
Про одну із найпопулярніших колись львівських кнайп "Атляс" (до речі, на тому самому місці зараз є кав’ярня з ідентичною назвою), де зуміли напоїти навіть самого Олексія Толстого, перепити якого не вдавалось нікому, нам розповіли дуже цікаву історію.
Знаменита кнайпа знаходилась тоді на площі Ринок біля Аптеки-музею. Тут, у свій час, відпочивали всі відомі люди Львова. Побував в "Атлясі" і російський літератор Олексій Толстой, який любив піднімати на кпини львівських колег по цеху, що його, мовляв, у Львові нікому з них не перепити.
Ця заява серйозно зачепила галичан, і вони вирішили напоїти російського велетня (Олексій Толстой, як відомо, був "ісполінського" зросту і міцної тілобудови). І не де-небудь, а у львівському "Атлясі" та ще й медовухою!
Львівська медовуха славилась тим, що викликала дуже характерний ступінь сп’яніння: голова ніби-то світла і ясна, а ноги йти не хочуть! В цьому і була фішка!
Пили письменники всією компанією і досить довго, і нарешті львів’яни попросили рахунок.
Олексій Толстой здивовано спитав у них, відчуваючи себе абсолютно тверезим:
- І це все? Вже й рахунок просите? А обіцяли напоїти. Я ось зараз встану і піду.
Але встати великий письменник не зміг, його чомусь не слухались ноги. Довелось визнати, що у Львові його таки напоїли.
Наступного дня він купив цілий ящик медовухи і відправив до себе в Москву. Ось так львівські літератори напоїли Толстого.
ЧИТАЙТЕ ЩЕ ПРО НЕВІДОМИЙ ЛЬВІВ:
Невідомий Львів: готель для письменників, шаха та імператора
Пізнаємо невідомий Львів: будинок-кросворд, Пікассо в трусах, пам'ятник рюкзаку