Львів - не лише великий туристичний центр, але й столиця фестивалів. Веселитися у Львові уміють, люблять і знають як це робити найкраще. На яких фестивалях варто побувати у Львові на початку травня підкаже VG Львів.
Читайте також: Фестиваль крафтового пива та винилів, Razomfest та Великдень в гаю: куди сходити у Львові в квітні
День міста
День міста Львів святкує в першу суботу травня. Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.
Найбільш поширена версія, що Львів був заснований лише в XIII столітті князем Данилом Галицьким і був названий на честь його сина Лева. Інша версія говорить про те, що місто було засноване вже самим сином Данили Галицького.
“Де ще є людям так файно, як тут”? Це символічне запитання щороку отримує одну-єдину відповідь: ”Тільки у Львові!”. За багато років святкування Дня міста виробило чимало гарних традицій, серед яких – театралізовані вуличні постановки, забави, фестивалі.
З нагоди Дня міста вулицями Львова пройде великий святковий парад, участь у якому візьмуть тисячі учасників, серед яких – дитячі колективи, лицарі у латах, актори на ходулях з муніципальних та аматорських театрів, оркестри, "Чудо-поїзд", карети з ангелятами, народні танцювальні колективи, представники молодіжних, спортивних, громадських організацій та національних товариств. Хочете взяти участь у параді? Чому ж ні! Святковий парад, за гарною традицією, щороку об’єднує і львів’ян, і гостей міста
Коли: 6-9 травня 2017
Де: центральна частина Львова
Тел.: (032) 235 48 82, (032) 297 57 53, (032) 254 60 79
"Флюгери Львова"
Із 29 квітня по 1 травня у внутрішньому дворику Ратуші у Львові лунатиме етно, джаз, блюз, рок, ска, реґі, електронна та експериментальна музика. Упродовж трьох днів тут виступить півтора десятка гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Угорщини та Ірландії. Це дійство має назву фестиваль "Флюгери Львова".
За п’ятнадцять років на фестивалі виступило 283 гурти, через "Флюгери" пройшло понад 100 тисяч відвідувачів, дерева у дворику виросли на 80 см, а радості та знятих з неба зірок не злічити.
Які гурти гратимуть на п’ятнадцятих "Флюгерах":
оркестр Радості і Щастя "Familia Perkalaba"
world-music гурт з Ірландії "Yurodny"
буковинський гуцул-хоп "Гуцул Каліпсо"
Ірена Карпа із рок-гуртом "QARPA"
український кантрі-блюз "Lemko Bluegrass Band"
тернопільський електронний проект "Tik TU"
indie-ватага з Угорщини "Flop"
подільський фундаментал "Пропала Грамота"
Bria Blessing та ShockolaD+PL у супроводі камерного оркестру
новий львівський етно-проект "Torban"
ф'южн-фолк із Кривого Рогу "Роялькіт"
польський експресивний квартет "Siostry і Lotry"
чуттєва і запальна "GrozovSka Band"
Цього року організатори "Флюгерів Львова" на традиційне фестивальне "Прокидання" запросили Сашу Кольцову зі своїм проектом "Крихітка". Під її пісні Львів прокинеться у неділю 30 квітня.
Вартість квитків:
на 1 день - 150 грн.
на "Прокидання із Крихіткою" - 100 грн.
абонемент (всі дні та "Прокидання") – 450 грн.
За словами організаторів, псля 1 квітня ціна буде наполовину дорожчою.
Де: у внутрішньому дворику Ратуші
Коли: Із 29 квітня по 1 травня
День Батяра
Гості міста зможуть ближче познайомитись з батярською культурою, зі справжніми батярами та поспівати батярських пісень. В програмі свята: вуличні забави, батярські танці, ярмарок батярських лігумін, театральні дійства та концерт.
Хто такі батяри?
Пояснити не-галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми – гульвіса, відчайдух. Однак вони не відображають змістового наповнення, а головне – духу цього культурного феномену.
Львівські батяри - субкультура, що панувала у Львові з середини ХІХ по середину ХХ століття. Батяри мали особливий зовнішній виглад, особливу говірку, полюбляли батярську музику, яка завжди була веселою, енергійною, під яку можна було від душі потанцювати та наспіватись в галасливій кнайпі.
Батяр любив гарних жінок, міцну випивку, веселий дотеп і гарну гулянку. Коли вони збирались у другій половині дня у Львові ставало значно веселіше - вони любили жартувати та підколювати усіх, хто смурний траплявся їм на шляху, тому довкола батярів зажди панували веселощі, дотеп та музика.
У Львові батяри жили у двох районах на Личакові ти Клепарові.
Основні заходи в рамках міського свята "День батяра" пройдуть на Музейній площі. Головними дійовими особами на центральних вулицях Львова в цей день стають батяри, одягнені за модою столітньої давності. Їх легко впізнати за костюмом з метеликом, чорним капелюхом і тростиною. Кожного справжнього батяра відрізняє уміння розвеселити народ, нікого при цьому не образивши.
У програмі фестивалю:
"Батярська канцелярія" - офіційно посвятить Вас в батяри та видасть іменне батярське посвідчення;
"Батярський бетонний завод", на якому можна буде зробили відбиток руки чи ноги на пам’ять про веселі батярські дні;
батярські співи батярських пісень в караоке;
майстер-класи батярських танців;
багато якісної української музики та приємних сюрпризів для гостей фестивалю.
Крім цього, щороку на День Батяра у Львові, відбувається видовищний, костюмований велозаїзд "Батяри на роверах".
Де: м. Львів, пл. Музейна, 1. Н
Коли: 1-2 травня
Дивись ще:
Сакура, вино та повітряні кулі: ТОП фестивалів весни-2017 на Західній Україні
Батяри, флюгери, Razomfest: ТОП фестивалів цієї весни у Львові
"Маст сі": ТОП-15 найпопулярніших "туристичних" кнайп Львова