Львів'янину на замітку: де в Карпатах можна скупатися

Найбільше задоволення, яке дарує  нам літо – це яскраве сонце і лагідна вода в морі чи в озері, де можна досхочу поплавати та відновити баланс душевних і фізичних  сил.

Де відпочити біля води: ТОП найпопулярніших озер та пляжів навколо Львова

Читайте також: На природу: бази відпочинку поблизу Львова

Якщо у цьому році у вас не склалося з поїздкою на море, то знайти водний відпочинок можна й в українській Швейцарії – Карпатах та на Закарпатті. І хоч води карпатських рік і потічків, озер і штучних водойм не дуже пристосовані для літньої купелі, бо гірська вода в них, зазвичай, холодна, проте і в Карпатах є місця, де відпочивальник зможе з комфортом віддати себе на волю лагідним хвилям. 

А куди саме слід вирушити, підкаже VG  Львів.


Озеро "Буковель"

Туристичний комплекс "Буковель", безумовно, розрахований на туристів забезпечених. Відпочинок тут не дешевий. 

Озеро з'явилося відносно недавно.  Це - штучна водойма, яку облаштували для відпочинку.

На березі озера є шезлонги, в яких можна засмагати, ну а, оскільки глибина озера досить серйозна - 6 метрів, то це дало можливість організувати на водоймі ще й купу  розваг на воді: катання на човнах, катамаранах, гідроциклах. 

фото з сайту ekabu.ru 

Озеро зараз - наймасштабніший проект "Буковелю", який  обійшовся  майже в сто п'ятдесят мільйонів гривень. 

фото з сайту transtour.kiev.ua

Озеро поділили на зону для водних атракціонів і зону для купання. На всіх атракціонах працюють інструктори, а  по всій території пляжу  - акредитовані рятувальники.

На території пляжу, крім шезлонгів, є також матраци і парасольки, роздягальні, дитячий басейн, аквабатут, водяна гірка, водні скутери, напрокат можна взяти рушник та інші аксесуари для плавання.

Розваги на Буковелі:

-Вейкбординг - комбінація серфінгу, сноуборду і водних лиж.

-Водні лижі

-Дайвінг на великому озері, навчальне заняття із зануренням на 8 метрів (для осіб від 14 років)

-Скалодром - тренажер для скалолазання висотою 8 метрів

-Екстрим-парк - система дерев'яних платформ взаємопов'язаних атракціонів: підвісні лінії перешкод, канатні тарзанки, сходи, мости і качелі, закріплені на висоті 1,5-6 метрів над землею

-Прокат веломобілів, велосипедів, електромобілів; батути, аквабол, дитячі майданчики, настільний теніс, надувні гірки, майданчик для гри в міні-гольф, волейбольний майданчик і поле для міні-футболу, пейнтбол, кінні прогулянки

Ціни на послуги:

Плата за вхід на велике озеро "Молодості" становить 55 грн. – дорослий квиток і 30грн – дитячий.

Для тих, хто проживає у готелях комплексу вхід на пляж безкоштовний.

Оренда шезлонга з лежаком біля озера Молодості: 145 грн. Орендувавши шезлонг, вхід на пляж безкоштовний. Ті, хто проживає в готелі платять лише невелику різницю. 

Виловлену під час спортивної риболовлі гірську форель можна випустити, а можна, заплативши, забрати і самостійно приготувати або замовити приготування в кафе.

"ФлайСерф" – новий атракціон для екстремалів. Завдяки йому можна буквально літати в повітрі. Техніки безпеки і польоту навчають.

Ніякої особливої підготовки не потрібно для рафтингу – сплаву по гірських річках на надувних човнах.

 Як доїхати

Автобусом або поїздом

Автобусом або залізницею  потрібно їхати до Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців або до Львова.

Власним транспортом

Власним траспортом з інших міст вам потрібно їхати до Івано-Франківська (крім Чернівців та Ужгорода).

З Івано-Франковська до ТК "Буковель" (110 км) через міста Надвірна, Яремче, села Микуличин, Татарів.

Gps-координати курорту.

48.346438, 24.445438

Увага! Звірте вказані координати з тими, які вибрав ваш навігатор. В Івано-Франківській області два населених пункти з назвою Поляниця (Паляниця).

Літаком

Літаком Вам потрібно летіти до Івано-Франківська або до Львова


Озеро VITA 

 Озеро в оточенні лісу. Знаходиться на території однойменної бази відпочинку в горах на висоті 800 м над рівнем моря. Саме озеро дуже глибоке – місцями до 15 метрів. Але від нього зробили відведення і побудували два басейни: для дорослих і дитячий. Частина пляжу – привізний пісок.  До найближчого села 2 км.

фото з сайту ozerovita.com 

фото з сайту ozerovita.com

На озері є 5 котеджів і один житловий корпус:  оренда двомісного номера коштує  990 гривень, номера напівлюкс - 1350 грн., люкс - 1.990 грн.

Двомісний номер в житловому корпусі № 1 обійдеться 990 грн., напівлюкс сімейний -1350 грн.

Ціни вказані на 2 особи без харчування і дійсні до 1 вересня.

Оздоровчий чан -  500 грн./год

Купання в басейні -50 грн.  для приїжджих, безкоштовно для мешканців готелю.

Користування лежаком - 50 грн. для приїжджих.

Як доїхати

Громадським транспортом 
Поїздами Ужгородського напрямку до ст. Воловець, далі автобусом (крім суботи і неділі) або таксі до Нижнього Студеного. 

Автомобілем 
Трасою Київ—Львів—Чоп (М-06), за с. Нижні Ворота, повернути на Воловець (на Міжгір'я), проїхавши с. Пилипець, повернути за вказівником Студеного. У селі можна домовитись про зустріч.


Солотвино

Солотвино (Солотвин) –  селище міського типу Тячівського району Закарпатської області.

Селище, стало відоме широкому загалу, в першу чергу, через свої солоні озера та соляні шахти, які роблять Солотвино одним з головних українських курортів, де лікуються алергія, хвороби дихальних шляхів та шкіри, опорно-рухомого апарату.

фото з сайту ua-reporter.com

Теплі соляні озера за своїми мінеральними і лікувальними властивостями ідентичні з ізраїльським Мертвим Морем. Вода в озерах термальна, мінеральна та солена з рідкісними елементами. Купатися в цих озерах досить  незвично, адже вода тримає тіло на поверхні водної гладі.

Розчин солотвинських солоних озер належить до високомінералізованих (30-32 г/л), слабколужних, хлоридно-натрієвих лікувальних вод. В соляному розчині і палаговій грязі присутні рідкісні елементи: силіцій, цезій, бром, фтор, рубідій. Соляний розчин і палагові грязі дають позитивний ефект при лікуванні багатьох захворювань. 

фото з сайту www.aptravel.com.ua

Одне погано - Солотвино щораз більше провалюється, багато соляних шахт просто засипані і унікальний курорт перетворюється у недоглянуте і запущене місце. Та, незважаючи на це, люди, яким допомагають місцеві соляні озера все рівно їдуть сюди за здоров'ям.

У вихідні до чудодійних соляних озер приїжджають, щоб скупатися, до 15 тисяч осіб. Якщо ви не є пацієнтом  алергологічної лікарні і приїхали на відпочинок чи оздоровлення самостійно, тут можна недорого зняти кімнату у господі місцевих мешканців.

Як доїхати до Солотвино:

Поїздом зі Львова, Ужгорода, автобусом з Івано-Франківська, Одеси, Мукачево, Сваляви, Хуста.

 


Зона відпочинку "Бумеранг" у Берегівському районі

Озеро розташоване в с. Дийда, або як ще називають його місцеві мешканці,  Дідова, в 7 км від Берегово. Воно утворилося на місці колишнього піщаного кар'єру і займає загальну площу близько 56 гектарів. Місцями озеро сягає глибини 16 метрів. До нього можна доїхати на маршрутці, або на власному автомобілі чи на таксі.

На озері є два  пляжі - платний і безкоштовний, до яких в'їзд з різних боків озера.

Платний пляж під назвою "Бумеранг" - більш комфортний і облаштований, у вихідний день вхід сюди вартуватиме  50 гривень. 

Пляж доглянутий і облаштований. На береговій лінії розташовані лежаки, які можна спокійно займати на цілий день без будь-якої додаткової оплати.На пляжі відпочиває і засмагає багато молоді, а новоспечені батьки привозять на оздоровлення навіть  своїх малюків. 

У зоні відпочинку "Бумеранг" є спеціально відведені місця, так звані сектори, для облаштування наметів. Їх близько 70. Там також можна припаркувати 2-3 машини. Кожен сектор має свій власний вихід до води, лежаки, столик і лавки. Сектори різних розмірів і від цього залежить їх вартість, яка становить від 80 до 200 гривень на добу.

Крім індивідуальних секторів в загальній зоні відпочинку є різні водні атракціони: водні гірки, банан, катамаран, катер та інші. Одним з останніх нововведень є гідро-зорб. Крім водних розваг, на території пляжу можна пограти у волейбол та міні-футбол. Для дітей є спеціально обладнаний дитячий майданчик.

Крім платного пляжу, на озері є альтернатива - безкоштовний пляж. Правда. він розташований на іншій стороні озера. Туди також приїжджають люди і розбивають намети, смажать шашлики, купаються і відпочивають, але нема ніяких додаткових вигод: тих же дерев'яних лежаків, магазинів, кафе. В цьому випадку потрібно все брати з собою, бо перепливати на іншу сторону озера незручно, а обходити далеко.  

Вигоди і розваги:

Водні атракціони

Водні гірки, 2 дитячі басейни (діаметр 7 м), дитячі атракціони, лабіринт, рибалочка-імітація для дітей, аерохокей. 
Катамаран — 70 грн за 30 хв. 

Активний відпочинок:

На території пляжу є майданчик для волейболу та міні-футболу. 
Дитячий майданчик.

Окремий пляж з чотирма басейнами (глибина двох — 1,40 м, інших двох — 0,50 м), альтанками та цілодобовим графіком роботи.

Харчування:

На території пляжу є ресторан та піцерія, магазин.

Наметове містечко:

Вартість сектору для кемпінгу становить - 170-650 грн за добу і залежить від площі та облаштування (столик з парасолькою, лежак, мангал).

Вхід на пляж:

понеділок-п'ятниця — 50 грн з особи;

субота-неділя — 60 грн з особи.

Діти до 12 років — безкоштовно. 

У вартість входить користування гірками, дитячий майданчик та басейн, лежак (при наявності вільних місць), паркінг під охороною.

Час роботи пляжу:

9:00-20:00

Контакти:

Закарпатська область 
Берегівський район 
с. Дийда 

Тел.: +38 (067) 336-51-61

Як доїхати:

Громадським транспортом 
До Мукачевого будь-яким поїздом ужгородського напрямку, автобусом або таксі до м. Берегово, далі автобусом Берегово-Дийда.

Можна домовитись про зустріч з господарями у м. Берегове або в с. Дийда.
 про громадський транспорт. 
Автомобілем 
Трасою Київ-Львів-Чоп (М-06) до Мукачевого, на другому кільці біля пункту ДПС повернути за вказівником на Берегово (траса Р-54).

Їхати в м. Берегово по головній дорозі (вул. Б. Хмельницького). За залізничним переїздом повернути праворуч на с. Дийда. У селі повернути праворуч перед магазином.


Вільшанське водосховище

Колочава – унікальне село на Закарпатті, воно розташоване на висоті 631 метра над рівнем моря у Міжгірському районі Закарпатської області на Заході України.

Водосховище розкинулося на річці Теребля, у районі села Колочава під назвою Мерешор. Проте більша частина водойми та гребля розташовані у селі Вільшани Хустського району. Воду несе сюди річка аж із Синевирського озера.

Майже сто років тому празький уряд зацікавився верховинськими ріками, що мали потужний енергетичний потенціал. Інженер Кріжка запропонував проект з використанням води двох рік – Тереблі і Ріки, які течуть на відстані 4 км одна від одної, але річка Теребля тече на 210 м вище Ріки. Він спланував на річці Теребля збудувати високу греблю, яка стримає 45 млн. куб. м води, а через її трубу діаметром 2 м воду можна буде безперервно подавати  на турбіни ГЕС. Її пропонували збудувати на річці Ріка.

Окрім того, що Вільшанське водосховище має стратегічне значення, найбільше штучне озеро краю приваблює багатьох туристів. Та сміття, яке тут збирається, індоді просто шокує око мандрівників. Тож, якщо ситуація найближчим часом не зміниться, закарпатське море ризикує перетворитись на пластикову водойму.

Всі світлини з сайту lyoshko.livejournal.com

Вільшанське водосховище заполонив пластик. Весь непотріб, який кидають люди в річку Тереблю, збирається у водоймі, саме через це Теребле-Ріцька гідроелектростанція втрачає потужності.

Для того, аби очистити штучне озеро від непотребу, доводиться  залучати фірми-підрядники, бо власними силами місцевій владі зібрати все сміття не вдається.

- За останні три роки, - каже начальник Теребле-Ріцької ГЕС, - звідси вивезли більше 10 тисяч мішків з пластиком. Як правило, велику кількість сміття приносить течія під час підняття рівня води. Щороку збирати пластик – не вихід з ситуації. Для того, аби проблему вирішити раз і назавжди - до питання потрібно підійти більш глобально: по- перше, проводити відповідну роботу з населенням, по-друге, вирішити проблему з утилізацією сміття в гірських районах Закарпаття.

І все ж таки, незважаючи ні на що - краєвиди тут справді чудові та й повітря чисте, як гірський кришталь. Шкода лишень, що такі чудові місцини втручання людини перетворює у пластиковий смітник.

Як доїхати

Колочава знаходиться на відстані 27 км від міста Міжгір’я (районного центру) та 58 км від міста Хуст. Отже, подорожуючи на автомобілі, з будь якого куточка України до Колочави  найкраще  їхати через Міжгір’я. 

Найліпший варіант, безумовно, мандрувати на власному автотранспорті. Якщо ж автомобіля немає - тоді  поїздом до станції Воловець, а далі 60 км - на таксі.

Читайте ще:

Львів'янам на замітку: п'ять маловідомих пляжів України, де можна провести відпустку

Одеса, Херсон чи Шацькі озера: куди львів'янам поїхати на відпочинок

Де освіжитись на Львівщині: ТОП-7 озер

Без Криму та грошей: куди львів'янам поїхати у відпустку в кризу

 

 

Последние новости