Верховна Рада прийняла за основу проект нового Трудового кодексу, за який проголосували 258 народних депутатів. Разом з тим депутати не підтримали норми, яка забороняє дискримінацію сексменшин, тим самим не виконавши однієї з ключових вимог у питанні безвізового режиму з ЄС.
Прийняті законопроекти № 3155 (про біженців, які потребують додаткового або тимчасового захисту) та № 3171 (щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території).
При голосуванні депутати не підтримали поправку, озвучену народним депутатом Іриною Геращенко, щодо заборони дискримінації у трудовій сфері. Зокрема, пропонувалося передбачити, що в трудовій сфері заборонена дискримінація за расовими, політичними, релігійними ознаками, а також на підставі статевої приналежності, сексуальної орієнтації, сімейного або майнового стану, залежно від участі у страйках, підозри на СНІД або його наявності.
Коли Ірина Геращенко, яка представляла поправку, дійшла до цього словосполучення, депутати освистали її.
Варто відзначити, що за прийняттям законів у сесійній залі спостерігали депутати Європарламенту на чолі з співголовою парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Андрієм Пленковичем і послом ЄС в Україні Яном Томбінським.
Тому голова Верховної Ради запропонував депутатам підтвердити "можливість розгляду такої поправки" при підготовці Трудового кодексу до другого читання.
Львів у новинах:
Львів'ян ошукують за допомогою нового СМС-"розводу"
У "Львівобленерго" розповіли, як сплачувати за світло на 50% менше
Коворкінг, гранти та безкоштовні тренінги: відкрився центр підтримки підприємництва iHUB Lviv