ID-картки або ID-паспорти, які поступово українці отримують замість звичайних книжкових паспортів, мають особливості оформлення та низку тимчасових недоліків. Зокрема, не всі державні установи та приватні підприємства обладнані пристроями для передачі даних з карток, тому з собою потрібно також носити витяг про реєстрацію проживання та сімейний стан. Tvoemisto.tv пропонує відповіді Державної міграційної служби на найпоширеніші питання львів’ян.
Що таке ID-картка і яку інформацію вона містить?
Це документ, що замінить паперовий паспорт, аби полегшити взаємодію з державними органами та не збирати всілякі довідки для отримання послуг. Таким чином, поступово Україна переходить до електронної системи урядування.
Візуально ID-картка – це пластиковий документ розміром 8,56 см на 5,4 см, де про особу міститься і візуальна інформація, і така, що її можна прочитати лише на електронному носії.
Візуально на самій картці можна буде побачити:
Назву держави;
Назву документа;
Прізвище та ім?я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові – лише українською. Причому написання латинкою ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами. Наприклад, з посвідченням водія;
Стать: чоловічу/жіночу;
Громадянство;
Дату народження;
Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
Номер самого документа;
Дату видачі та закінчення строку його дії;
Найменування та код установи, що його видала;
Номер платника податків (ідентифікаційний код);
Місце народження;
Оцифроване зображення обличчя;
Оцифрований підпис особи.
Чи потрібно буде кожного разу змінювати паспорт, якщо необхідно вносити додаткову інформацію?
Ні. Для цього передбачене поняття "змінна інформація". Це відбиття тих подій, що стаються у вашому житті, і не є сталими. До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей. Усі ці зміни – переїзд у нове житло, чи інше місто України, одруження чи розірвання шлюбу, народження дітей – будуть в хронологічному порядку додаватись на електронний носій без потреби заміни документа. Для цього необхідно буде у передбачений законодавством термін, звернутись у зручний для вас міграційний підрозділ або Центр надання адміністративних послуг і зміни внесуть на електронний носій.
За місцем реєстрації виготовити ID-картку буде потрібно лише один раз. Після цього ви зможете вносити в неї змінну інформацію, чи проводити заміну цього документа у будь-якому міграційному підрозділі чи ЦНАПі України, не залежно від місця проживання. У електронному носії буде електронний підпис, що дасть можливість отримувати послуги дистанційно.
Хто сьогодні може отримати таку картку?
Особи, яким виповнилось 14 років;
Особи, яким виповнилося 25 років. ( не обов'язково, адже можна замінити фотографію в книжковому паспорті);
Особи, які змінюють прізвище у зв'язку з одруженням;
Особи, які втратили паспорт.
Які документи потрібно подавати на отримання картки?
у разі оформлення паспорта осіб до 14 років - свідоцтво про народження та копії документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу їх батьків; довідка з реєстрації місця проживання
При досягненні 25-річного віку особа приносить книжковий паспорт та ідентифікаційний код.
Щодо обміну паспорта при одруженні, то також додається документ, який підтверджує зміну прізвища та ідентифікаційний код. Він необов’язковий на самій картці, але щоб його можна було ввести на електронний носій.
Де можна подати документи на вироблення ID-картки у Львові?
Адреси підрозділів Державної міграційної служби України у Львівській області;
https://lv.dmsu.gov.ua/lv/2015-02-24-12-20-57
Територіальні підрозділи ЦНАП Львова;
https://city-adm.lviv.ua/services/contacts
Адреси державного підприємства "Документ";
https://pasport.org.ua/contact/tsentri
Додамо, в межах Львова діє електронна черга, окрім Залізничного та Личаківського районів.
Чому разом із ID-карткою видають виписку з реєстру про місце проживання?
Документи, що посвідчують зміну сімейного стану, чи народження дітей видаються органами юстиції і є у кожного на руках. Однак, інформація, щодо місця проживання, буде лише на електронному носії ID-картки. До тих пір, поки повноцінно не запрацює електронне урядування в країні, державна міграційна служба разом із ID-карткою безкоштовно видаватиме громадянам виписку про місце реєстрації проживання. Це не означає, що ви її маєте носити разом із ID-карткою. Вона й без неї цілком чинна. Просто при потребі, ви зможете візуально підтвердити місце реєстрації, доки не всі державні інституції обладнанні приладами для зчитування електронної інформації. Це тимчасово.
Скільки коштує виготовлення картки? Чи передбачене безкоштовне виготовлення першого паспорту?
Безкоштовного виготовлення зараз немає. Але органи місцевого самоврядування можуть надавати пільги. В звичайному режимі виготовлення карточки коштуватиме 380 грн (за 20 робочих днів) та близько 500 гривень в терміновому порядку (за 10 робочих днів).
Причина, через які люди відмовляються від ID – карток:
в банках їх не хочуть приймати, адже не всі банки мають пристрої для зчитування інформації. Крім карточки, треба мати з собою витяг про реєстрацію чи інформацію про шлюб.
Як особа може перевірити інформацію, яка занесена на електронний носій?
Через мобільний додаток "UAID READER" (лише для Android). Потрібно також пам’ятати пін-код, який особа отримає при виготовленні картки.
Чи можна відмовитися від відбитків пальців?
Так, за законодавством можна відмовитися від відбитків пальця та вказування ідентифікаційного коду.
Дивись ще:
Львів'янину на замітку: як зробити візу дитині
Що змінилось: польське консульство оприлюднило нові правила реєстрації візових анкет
Від 20 до 46 євро: перелік рейсів Ryanair та ціни на квитки з Києва та Львова