Єврейські мацеви, закатані асфальтом, які випадково виявили комунальники під час ремонту однієї з львівських вулиць, продовжують демонтовувати. На прохання допомогти це робити зголосилися чимало львів'ян. Волонтери самоорганізувалися у соцмережах, повідомляє.
На вулиці Ганни Барвінок "кипить" робота, навіть, у вихідні.
"Як я прочитала цей пост, мене просто вразило те, наскільки радянська влада була жорстока до національних меншин. Я вважаю, що такого не має бути", ? розповіла львів’янка-волонтерка Андріана.
Мешканці сусідніх будинків розповідають, що цвинтарні плити на цій львівській вуличці знаходять не вперше з-під асфальту. Вулиця Ганни Барвінок буквально встелена єврейськими мацевами.
"Всі мешканці місцеві тут військові були і знали, коли будували той будинок. Всі були в курсі, що вулиця була вимощена отими плитами", ? розповідає місцевий мешканець Володимир Петров.
Нагадаємо, цього разу на пам'ятні дошки з іменами та прізвищами євреїв натрапили під час ямкового ремонту.
"Ми десь витягнули вже близько 30-ти надгробків. Але я так думаю, що ще десь стільки ми витягнемо. А насправді ціла вулиця вимощена. Будемо пробувати те, що зможемо", ? розповів представник організації "Хесед Ар’є" Олександр Назар.
Знахідки перевезуть на Янівське кладовище, до єврейської дільниці, звідки їх і вилучили німці у 1940-х роках.
Усі ці надгробки належать членам довоєнної єврейської громади у Львові, на що вказують відповідні дати смерті людей: 1936, 1940 тощо. Ними замостили вулицю німецькі окупанти, оскільки там жили представники їхнього керівництва.
В організації "Хесед Ар’є" назвали імена євреїв, які їм вже відомі.
Міські комунальники повністю зупинили роботи на вулиці Ганни Барвінок, поки усі плити не дістануть з-під шару асфальту.
Всі фото організації "Хесед Ар’є".
ДИВИСЬ ЩЕ:
Будинок з історією: Львів може втратити старовинну віллу
Невідомий Львів: 10 фактів про головний універмаг міста
Будинок з історією: у Львові продають старовинну віллу
Читайте всі новини на нашій сторінці в та в