Новина - Події - Фотофакт: під час ремонту вулиці львівські комунальники натрапили на несподівану знахідку
У Львові під час ремонтних робіт на вулиці Ганни Барвінок під асфальтом виявили єврейські надгробки – мацеви.
Ремонтні роботи розпочались тиждень тому. Коли працівники вирізали пошкодженні ділянки дороги, місцеві жителі побачили на місцях, де було знято асфальт, єврейські могильні плити, і звернулися до єврейської організації "Хесед Ар’є". Волонтери організації, у свою чергу, звернулися до Франківської районної адміністрації з проханням тимчасово припинити ремонтні роботи, повідомляє
"До нас звернулися представники єврейського культурного товариства, що камені, які там знайдено, це надмогильні плити, якими німці під час ІІ Світової війни виклали дорогу", - розповів керівник Франківської РА Орест Тимчишин.
Близько 15 мацев волонтери уже дістали, проте ще близько сотні, за словами керівника організації "Хесед Ар’є" Олександра Назара, ще залишаються під асфальтом. Ними замощена уся вулиця.
"Виконувати роботи складно, бо зверху йде шар асфальту, грунт, і надгробки складно від’єднувати, вони великі. Будемо просити місто, щоб нам в цьому допомогли", - розповів Назар.
Усі ці надгробки належать членам довоєнної єврейської громади у Львові, на що вказують відповідні дати смерті людей: 1936, 1940 тощо. Ними замостили вулицю німецькі окупанти, оскільки там жили представники їхнього керівництва.
"Надпис на одному з надгробків викарбувано на мармурі. Ми вже можемо назвати декілька імен - Малка, Ицак Дуклер, Хаїм Соломон Давідман, Маркус Акерман, Мехель Лейб Аксельрад. Зараз зроблено лише частину робіт. Справжні відкриття мабуть ще чекають на нас попереду", - повідомили в організації "Хесед Ар’є".
Частини з найдених надгробків залишились майже неушкодженими, проте більшість розпалась на частини. Усі вилучені мацеви повернуть на Янівський цвинтар до єврейської дільниці, звідки їх і вилучили німці у 1940-х роках.
Додамо, що що на вул. Ганни Барвінок вже не вперше знаходять мацеви – лише торік волонтери забрали звідти близько 12 плит, частина з яких була на території дитсадочку. Також кілька надгробків знаходили у 2008 та 2010 роках.
Всі фото організації "Хесед Ар’є".
Дивись ще:
Будинок з історією: Львів може втратити старовинну віллу
Невідомий Львів: 10 фактів про головний універмаг міста
Будинок з історією: у Львові продають старовинну віллу
Читайте всі новини на нашій сторінці в