Графік роботи, фото, цікавинки: Свірзький замок вперше за півстоліття відкрили для екскурсій

Свірзький замок офіційно відкрили для відвідувачів

У суботу, 20 жовтня, Свірзький замок офіційно відкрили для відвідувачів. До цього можна було лише відвідувати територію довкола нього. У день відкриття замок відвідали понад дві сотні гостей, для яких провели дев’ять екскурсій.

"Свірж аж до Другої світової війни мав центральну частину, яка називалася містом. І з усіма ознаками: з торговою площею, з маленькою Ратушею, яка до нас, на жаль, не дійшла. Але це було містечко. З відповідним складом населення: це були німці, єврейська громада, українці, поляки. А ще раніше — волохи, які осіли", — розповіла історикиня, дослідниця історії замку й кураторка виставки Наталія Матлашенко.


Гордість Свірзького замку

Завдяки цікавій екосистемі прилеглої території над проектом відновлення замку працюють не лише історики та архітектори, а й екологи з ландшафтними дизайнерами. 

Експертам, які досліджують довколишню територію, вдалось з’ясували, що тут є трьохсотлітні дуби і трошки молодші каштани, модрина, липи, яким поза 100 років. Зокрема, науковці досліжували горище, оглядали підвали замку, де виявили понад 140 червонокнижних кажанів,які  там оселились.  Відвідувачі зможуть побачити біля озера особливих равликів. Їх привезли до замку ще у XVIII столітті з Франції. Такої атракції в Україні більше немає ніде.


Грифон, який став логотипом

Над фасаді замку викарбуваний грифон. Він став логотипом оновленого Свірзького замку та частиною експозиції. В одній з виставкових кімнат стіна "палає" червоно-чорним зображенням грифона, пише .

"Грифон, що зображений на замку, мав би якось бути пов’язаний з його мешканцями. Під час дослідження історії замку виявилось, що ніхто з його власників не мав грифона на гербі. Візуально грифон – це поєднання орла й лева", — зазначила Наталія Матлашенко.


Яким буде оновлений культурний центр

На перший етап відновлення Свірзького замку Український культурний Фонд виділив 500 000 гривень. У замку та на території планують зробити соціальний та мистецький простір із розважальними, просвітніми та культурними закладами. Створять архітектурні і ландшафтні школи, бізнес-готель на 20 людей, працюватиме кав’ярня, зведуть естрадну сцену. Тут постійно влаштовуватимуть виставки, задіюючи навіть несподівані експонати.


Графік роботи

Замок відкритий для відвідувачів із четверга до неділі, з 11:00 до 17:00. Відвідувати замок можна тільки екскурсійними групами і лише за записом. Реєстрація за телефоном 0967218868 ( Замок Свірж). Взимку графік відвідування може змінитися через відсутність опалення в замку та нестачу персоналу для догляду за ним. 

Додамо, замок потребує реконструкції. В першу чергу заміни даху, а це більше мільйона гривень. Тож шукатимуть меценатів.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Графік, ціни, цікавинки: Підгорецький замок вперше за 80 років відкрили для туристів

Барбі нервово курить збоку: у Львові відкрили музей радянських іграшок

Не проґав найцікавіше: куди піти у Львові цього тижня (22-28 жовтня)

Читайте всі новини на нашій сторінці в та в 

Підписуйтеся на нас в 

Последние новости