За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість нових випадків раку цього року сягнула майже вісімнадцяти мільйонів хворих, а у 2040 році — може зрости до 30 мільйонів. На різні форми раку хворіє близько мільйона українців, а щороку реєструють понад 130 тисяч нових випадків. Про це на своїй сторінці у Facebook очільниця Мінздоров’я Уляна Супрун.
Ймовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів — генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності, наявності дітей та багатьох інших факторів. Втім, кожен може суттєво знизити ризики захворіти на рак за допомогою здорового способу життя. Мінздоров'я рекомендує дотримуватись простих порад, аби запобігти появі раку.
Уникайте сонячних опіків, тривалого перебування на сонці, засмагання і особливо соляріїв. Фонд раку шкіри кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем не тільки в період спеки, але й протягом всього року. Це суттєво знижує ймовірність розвитку раку шкіри, а також появи зморшок і сухості шкіри.
Вчасно робіть щеплення. До прикладу, вчасна вакцинація від вірусу гепатиту В може запобігти раку печінки, якщо не буде інших факторів ризику (наприклад, надмірного вживання алкоголю). Вакцинація від вірусу папіломи майже повністю захищає від розвитку раку шийки матки в жінок, і раку гортані в чоловіків.
Відмовтесь від шкідливих звичок. Що менше алкоголю ми споживаємо, тим менша ймовірність низки типів раку: молочної залози, печінки, підшлункової, прямої кишки.
Куріння, особливо в генетично схильних людей, в пізньому віці може викликати рак легень, а також збільшувати ймовірність інших типів раку (стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура).
Слідкуйте за раціоном. Сьогодні навіть говорять про протипухлинну дієту. Вона включає в себе моркву, помідори, ожину, малину, горіхи, синій виноград, яблука, та всі різновиди капусти. Такі овочі і фрукти захищають наш організм від вільних радикалів і токсинів, що можуть викликати рак.
Дотримуйтесь правил безпеки на виробництві та в сільському господарстві. Правильно транспортуйте, зберігайте та слідкуйте за дозуванням потенційно шкідливих для людини речовин, наприклад, пестицидів. Це суттєво убезпечує від впливу хімічних канцерогенів.
Регулярно проходьте обстеження та консультуйтесь з вашим лікарем. Про симптоми та ранню діагностику читайте .
Якщо ви ще не почали вести спосіб життя, що зменшує ризик захворіти на рак — подумайте про це вже. Пам’ятайте, профілактика раку дає на 50% більше шансів не захворіти.
ДИВИСЬ ЩЕ:
Як підписатися львів'янам: МОЗ запустило e-mail розсилку про здоровий спосіб життя
Львів'янам на замітку: Супрун розповіла чи корисно спати вдень
Смакуй львівські льоди: Супрун дозволила їсти морозиво, коли болить горло
Читайте всі новини на нашій сторінці в та в
Підписуйтеся на нас в