Викликаємо швидку: чому допомога може не приїхати

Чому допомога може не приїхати. Фото: iStock

Якщо вам ніколи не доводилося викликати швидку допомогу, то ви, безумовно, щасливець. Та в житті складаються різні ситуації, тому краще бути «озброєним» і знати, як і в який випадках потрібно дзвонити на лінію невідкладної допомоги.

Куди телефонувати

Подзвонити на один із запропонованих нижче номерів можна зі стаціонарного чи мобільного телефону (навіть без сім-карти), а також таксофона:

Зазначимо, лінія «112» діє в Україні з 2009 року для виклику всіх екстрених служб, серед них поліція, швидка допомога, служба порятунку, газова служба. Вам буде необхідно лише коротко описати диспетчеру причину виклику і назвати адресу, за якою має приїхати допомога, а також своє прізвище, ім'я, номер телефону. Дійсний для всіх операторів мобільного зв'язку.

Коли швидка має приїхати

Бригада медиків швидкої медичної допомоги повинна прибути на місце події у містах протягом 10 хвилин, в населених пунктах за межами міста – протягом 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера. Проте в реаліях життя, зазвичай, карета швидкої їде довше через різні фактори, наприклад, затори в місті.

Невідкладна допомога приїздить в таких випадках:

Чому швидка не приїде

Відповідно до нових правил, які діють в Україні з 2019 року, швидка допомога не виїжджає для констатації смерті або надання послуг у сфері стоматології. Водночас стосовно маленьких дітей до 2 років правила змінилися в зворотній бік – бригада виїде в будь-якому випадку, якщо батьки вважають екстрену допомогу необхідною.

Швидка не приїде в таких випадках:

Крім того, якщо на регіональному рівні немає визначеного механізму надання медичної допомоги в не екстрених випадках, то до таких пацієнтів виїжджатимуть бригади екстреної медичної допомоги протягом години з моменту отримання звернення.

Потурбуйся про бабусю: які будинки перестарілих є у Львові, ціни та умови

Последние новости