За все заплатите: на Львівщині винесли вироки за підробку ковід-сертифікатів

На Львівщині винесли вироки за підробку ковід-сертифікатів. Фото: depositphotos.com (умовне)

На Львівщині винесли перші в Україні вироки за підробку сертифікатів про вакцинацію від Covid-19. Мешканець Івано-Франківщини та жителька Хмельницького, які підробили ковід-сертифікати для перетину кордону з Польщею, отримали штрафи. Читайте всі новини Львова за сьогодні.

Так, 28 вересня Жовківський районний суд виніс одразу два вироки щодо підробок сертифікатів, пише Zaxid.net.

У першому вироку йдеться про мешканця села Бабче Івано-Франківської області Анатолія Іванцюка. Чоловік знайшов в інтернеті бланк про щеплення вакциною Pfizer з реквізитами Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, звантажив його на комп’ютер і за допомогою спеціальної програми вніс туди свої дані та дані свого сина. Він також підробив підпис лікаря на цих сертифікатах.

З цим підробленим ковід-сертифікатом чоловік спробував 15 вересня перетнути кордон до Польщі у пункті пропуску «Рава-Руська–Гребенне». Працівники прикордонслужби просканували документ і зрозуміли, що він фальшивий. Анатолія Іванцюка затримали за підробку документів.

Суддя Руслан Зеліско 28 вересня визнав Анатолія Іванцюка винним у підробленні документів і призначив йому покарання у вигляді 850 грн штрафу.

Того ж дня, 28 вересня, інший суддя Жовківського райсуду Роман Ясиновський розглянув схожу справу про підробку ковід-сертифіката. Працівниця автозаправної станції «БРСМ» у Хмельницькому Альона Михалюк також завантажила з інтернету сертифікат про вакцинацію препаратом Pfizer з реквізитами медичного закладу «Мірамед» і нанесла туди свої дані, підробивши підпис лікаря.

Жінку затримали під час перетину кордону з підробленим сертифікатом у пункті пропуску «Рава-Руська-Гребенне» 11 вересня. А 28 вересня Жовківський райсуд оштрафував жінку на 850 грн.

Зазначимо, що згідно з статтею 358 Кримінального кодексу України мінімальний штраф за виготовлення підроблених документів складає 17 тисяч гривень, а за використання підробки – лише 850 гривень.

Вироки Жовківського суду стали першими в Україні, які стосуються покарання саме за виготовлення фальшивих ковід-сертифікати. Впродовж останнього місяця українські прикордонники виявили більше 500 таких фальшивок. Переважно такі сертифікати замовляють в інтернеті або безпосередньо в черзі на кордоні, рідше люди виготовляють їх собі самі. Загалом з початку року поліція відкрила 357 кримінальних проваджень з цього приводу. Судячи з даних держреєстру судових справ, люди, які купують підроблені сертифікати, також отримують штрафи по 850 гривень.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я назвало умови отримання довідки про протипоказання до вакцинації від коронавірусу. Серцево-судинні хвороби та випадки знепритомнення людини протипоказаннями не вважаються. Отримати таку довідку можна у сімейного лікаря. Щоправда, розраховувати на неї можуть здебільшого ті люди, які отримали перше щеплення.

Последние новости